פיתוח עסקי באינטרנט

קליקיט - בניית אתרים לעסקים | אתרים תדמיתיים | אתרים למסחר | אתרים אינטראקטיביים

בניית אתרים לעסקים וארגונים

קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים כגון: בניית אתרי תדמית לבעלי עסקים ונותני שירות, בניית אתרי תדמית לעורכי דין ומקצועות צווארון לבן, אתרי תדמית למפעלים וארגונים ועוד.

בניית אתרי תדמית לעסקים וארגונים

בניית אתרי מסחר מקוון

קליקיט מתמחים בבניית אתרי חנות מקוונת לכל קשת העסקים כגון: אתרי חנות מקוונת למכירת מוצרים, חנויות אונליין למכירת מוצרים דיגיטליים, חנות מקוונת למכירת שירותים שונים, אתרי חנות מקוונת למכירת מוצרים בחו"ל.

בניית אתרי מסחר מקוון - חנויות אונליין

בניית אתרי לימודים מקוונים

קליקיט מתמחים בבניית אתרים ללימודים אונליין כגון: אתרי לימודים לקבלת תעודת הסמכה, אתרי לימודים למקצועות לבגרות, אתר E-Learning למכירת קורסים ושיעורים בתחום שוק ההון, הורות וזוגיות, פסיכומטרי, שפות ועוד.

בניית אתרי לימודין אונליין - קורסים באינטרנט

בניית אתרי מחשוב בענן

בקליקיט מעצבים מוכשרים, מנהלי פרויקטים ומתכנתים מנוסים האמונים על בניית אתר מערכת מחשוב בענן אשר ישרת באופן היעיל והרווחי ביותר את מטרות בית העסק והמוניטין שלו.

בניית אתרי ניהול מערכות מחשוב בענן

אינדקס עסקים קליקיט

בקליקיט פועל אינדקס עסקים מתקדם וחדשני הכולל, בין היתר אפשרויות פרסום מוצרים במבצע, אירועים של בית העסק ועוד. חבילת פרסום חינם ושלוש חבילות פרסום בעלות כמעט חינם!

אינדקס עסקים קליקיט

ג'ומלה - בניית אתרים לעסקים

בקליקיט מעצבים מוכשרים, מנהלי פרויקטים ומתכנתים מנוסים האמונים על בניית אתרי ג'ומלה רספונסיביים מרהיבים, תפעוליים וכאלו אשר ישרתו באופן היעיל והרווחי ביותר את מטרות בית העסק והמוניטין שלו.

בניית אתרי ג'ומלה רספונסיביים
קליקיט - ערוץ יוטיובקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בלינקדיןקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בגוגל פלוסקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בפייסבוק

אתרים תדמיתיים

בניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים
קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים.
קבלו הצעת מחיר

אתרים מסחריים

בניית אתרי מסחר אונליין - חנויות מקוונות למגוון עסקים וארגונים
קליקיט בונים אתרי מסחר אונליין - חנויות מקוונות למגוון עסקים וארגונים.
קבלו הצעת מחיר

אתרים לימודיים

בניית אתרים למכירת קורסים ושיעורים מקוונים
קליקיט מתמחים בבניית אתרים למכירת קורסים ושיעורים מקוונים.
קבלו הצעת מחיר

בניית אתרי Cloud

בניית אתרים לאחסון ושיתוף נתונים במערכות מחשבו בענן
קליקיט מתמחים בבניית אתרים לאחסון ושיתוף נתונים במערכות מחשבו בענן.
קבלו הצעת מחיר

בניית אתרי ג'ומלה

ג'ומלה - בניית אתרי תדמית, אתרי מסחר אונליין, אתרי קורסים מקוונים ואתרי מערכות מחשוב בענן
קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית, אתרי מסחר אונליין, אתרי קורסים מקוונים ואתרי מערכות מחשוב בענן - על בסיס ג'ומלה.
קבלו הצעת מחיר

אתרים רספונסיביים

בניית אתרים רספונסיביים לכל קשת העסקים והארגונים
אתר רספונסיבי מתאים את עצמו אוטומטית לתצוגה בטלפונים חכמים וטאבלטים. קליקיט מתמחים בבניית אתרים רספונסיביים לכל קשת העסקים והארגונים.
קבלו הצעת מחיר

סינגולריות טכנולוגית - משאלת לב או אחרית הימים

סינגולריות טכנולוגית - משאלת לב או אחרית הימים
ראיתי אתמול את הסרט Ex Machina. מותחן מעולה ומומלץ לכל חובבי הטכנולוגיה בכלל ומדע בדיוני בפרט ובקיצור, אם אתם גיקים כמוני נכונה לכם צפייה מהנה ובסופה גם לא מעט נקודות למחשבה, אותן אשתף עמכם בפוסט זה. בגדול ובלי סכנה לספויילרים, מתאר הסרט מתכנת צעיר ומוכשר אשר נקרא על ידי בעלי החברה בה הוא עובד והמפעילה מנוע חיפוש אינטרנטי ("בלו בוק" אשר ללא ספק מזכיר את ענקית החיפוש גוגל), לבחון ישות אינטליגנציה מלאכותית (AI) שיצר בעלי החברה בעצמו. מטרת המבחן אשר נקרא "מבחן טיורינג", היא לבדוק אם למכונה מסוימת קיימת בינה מלאכותית, כלומר אם היא מודעת לעצמה ומסוגלת להפיק רגשות, בניגוד למכונה המתוכנתת לחקות או לדמות רגשות של מוח אנושי. תוצאת המבחן תלויה במצב בו הבוחן - האדם, אינו מסוגל לקבוע אם מולו מכונה או אנוש בשר ודם. טרם ניכנס בעובי הקורה, הבה נקרב מעט את מבחן טיורינג לחיי היום יום שלנו: כמעט בכל אתר אינטרנט אשר יוצר אינטראקציה כלשהי עם הגולשים בו, אינטראקציה פשוטה כמו מילוי טופס אשר יישלח לבסיס הנתונים של האתר או לכתובת אימייל כלשהי, קיימת דרישה מצד האתר אל ממלא הטופס לוודא כי מדובר באדם אשר ממלא את הפרטים ומבקש לשלוח אותם ולא ברובוט או זחלן אינטרנטי. המבחן לכך מתבצע באמצעות מנגנון הנקרא CAPTCHA, ראשי התיבות של Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart. מנגנון זה יוצא מנקודת הנחה כי לרובוט אינטרנטי חסרה היכולת הויזואלית - החשיבתית ולעיתים אף האסוציאטיבית, להבין את השאלה המוצגת כטקסט גראפי משובש, שאלה מתמטית פשוטה או זיהוי בעל חיים ולכן יוכל רק בן אנוש לעבור את המבחן בהצלחה, אולם מכונה לא תהיה מסוגלת. לכן מעתה בכל פעם שתידרשו לעבור שאלת אבטחה לפני משלוח טופס באתר אינטרנט, תוכלו להוכיח לבעלי האתר (ואולי גם לעצמכם) כי אתם בשר ודם ולא מכונה...

יכול מאד להיות שמה שאנו מכנים כיום כמדע בדיוני, יהיה חלק בלתי נפרד מהעתיד היומיומי של כולנו. זה קרה וזה קורה כל הזמן. חשבו למשל על הטלפון הסלולרי שלכם: כילדי שנות ה- 70 (כמוני...) היינו מהופנטים ממסע בין כוכבים, מלחמת הכוכבים וסרטי מדע בדיוני אחרים בהם נראו אנשים משוחחים פנים אל פנים באמצעות מכשירים והיום - טריוויאלי כטיגון טופו במחבת. סרטי מדע בדיוני מגשימים את מאוויי הנפש הטכנולוגית שלנו כבני אדם ויוצרים עבור המוח שלנו מציאות חלופית ורחוקה (האמנם?) של העתיד הטכנולוגי בו נרצה לקחת חלק. כבר היום נעשים נסיונות, חלקם מוצלחים וחלקם פחות, להפעיל סקייטבורד מרחף כמו בסרט השני של טרילוגיית "בחזרה לעתיד". חברות שונות ברחבי העולם לוקחות את המדע הבדיוני הזה ברצינות גמורה ומפעילות את מיטב המוחות על מנת להביא המצאה זו לכדי ממש!

ניקח את המדע הבדיוני כמה צעדים קדימה מהרחפן של מרטי מקפליי ונישא עיניינו אל עבר היהלום שבכתר הטכנולוגיה, הדובדבן על גג הקצפת הצמחית של האלוהות המתגלמת במוח האנושי, פאר ופרי היצירה של 4.5 מיליארד שנות אבולוציה - הרובוט. בפוסט אחר בבלוג דנו במחשבים המדמים את פעולת המוח האנושי, אך טרם הגענו מבחינה טכנולוגית לנקודת הסינגולריות, בה תוכל מכונה יציר אדם לעבור מעל משוכת התכנות הבסיסי אשר מאפשר לה לבצע פעולות, מורכבות ככל שתהיינה, לדמות ולחקות פעולות אנושיות - ולהגיע למצב של בינה עצמאית שתוצאתה מודעות עצמית ורגשית מלאה. מצב זה הינו הסינגולריות הטכנולוגית אליה שואף עולם המדע והטכנולוגיה להגיע ויש הרואים במצב זה בריאה לכל דבר ועניין. גם אם נשאיר בצד מחלוקות דתיות בנושא בטענה שהן תולדה של דטרמיניזם, לא נוכל להתעלם מהשאלה: גם אם אכן אנו חיים במסגרת תודעתית דטרמיניזטית, האם אין זה מגורלנו להגיע בסופו של דבר ליכולת לברוא מכונה כצלמנו ובדמותנו? יחד עם זאת, מכונה זו שתילקח כצלע מצלענו ותיברא בדמותנו, עתידה להיות מתוחכמת פי עשרות, מאות ואלפי מונים מאיתנו, היות והבינה המלאכותית שלה לא תעמוד אל מול הגבולות המחשבתיים והתודעתיים המאפיינים את המוח האנושי, אלא תפרוץ אותם במהירות שאין לתאר בזכות כוח חישוב אשר ישפר את עצמו אקספוננציאלית. אז זה טוב או רע? זה כמו לשאול אם מלחמה זה טוב או רע: תלוי את מי שואלים, את הצד המנצח או את זה שהפסיד. מכאן שהשאלה אינה נכונה ו/או אינה רלוונטית. השאלה שצריכה להישאל היא האם סינגורליות טכנולוגית אפשרית מבחינה פיזיקלית? על מנת לחדד את השאלה, ניקח את מה שכולנו מכירים מהמדע הבדיוני כטלפורטציה: העברת גופים אורגניים ואנאורגניים מנקודת ציון מרחבית אחת לנקודת ציון מרחבית אחרת באמצעות פירוק קוואנטי של הגוף בנקודת המוצא והרכבה קוואנטית של הגוף בנקודת הסיום. טלפורטציה למעשה תחסל את התעבורה שאנו מכירים כיום: כלי רכב, מטוסים, אוניות, רכבי חלל - יהיו כולם נחלת העבר ויתפסו מקום נכבד לצד עגלות המשא רתומות הסוסים או השוורים. אגב, גם על זה עובדים כיום מכוני מדע וטכנולוגיה בעולם, אך בהצלחה מועטה. שוב, ייתכן שהדבר יתאפשר מבחינה פיזיקלית בעתיד וייצא אל הפועל, אך המשוואה הפיזיקלית העומדת בבסיס הטכנולוגיה אשר תאפשר זאת, תופר והפרתה תתבטא בכך שגוף אורגני אשר יעבור פירוק קוואנטי בנקודת המוצא, למעשה יומת ועד לרגע הרכבתו הקוואנטית בנקודת הסיום בה "יוקם לתחייה", הוא יהיה במצב של חוסר חיים. מכאן שאנו יכולים להבין כי השאלה הפיזיקלית מקבלת משקל מישתנה גבוה הרבה יותר מאשר שאלות של "טוב או רע". כמובן שסרטי מדע בדיוני אוהבים להציג את האנושות כעבד לעולם טכנולוגי שקיבל מודעות עצמית והחליט כי עליו לחסל את האנושות על מנת שלא תפריע להתפתחותו שלו, אולם למטבע זה שני צדדים כאשר אחד מהם עשוי להיות מלווה בפריצות דרך מדעיות - מפצים גדולים של ממש - תשובות לשאלות הגדולות של המוח האנושי המאפיינות אותו כבר מתקופת האבן.

נמשיך לצורך הויכוח את קו הפיזיקלי ונשאל את עצמנו: האם סירי של אייפון היא יותר מתוכנה כשהיא מספרת בדיחה או מכוונת אותנו למסעדות טבעוניות כשאנו שואלים אותה על סבל בעלי החיים? אם המצלמה המחוברת למחשב שלנו תוכל לזהות מיקרו הבעות בפנים שלנו ולשאול אותנו אודות מצב רוחנו - האם זוהי בינה מלאכותית או תוצאת עיבוד מתמטי? האם אנו תלויים אך ורק בעובדות או נוסחאות פיזיקליות על מנת להתפתח ולפתח? על מנת שנוכל להתייחס לשאלה הפיזיקלית בכובד הראש הראוי, חובה עלינו להתייחס לניסוי המחשבתי של פרנק ג'קסון הנקרא "החדר של מרי": מרי היא מדענית מבריקה ומסיבה מסוימת היא נאלצת לחקור את העולם מחדר צבוע בשחור ולבן דרך מסך טלוויזיה שחור לבן ללא צבעים. היא מתמחה בניורופיזיולוגיה של הראייה ומשיגה, כך אנו מניחים, את כל המידע הפיזיקלי שניתן לדעת לגבי מה שקורה אצלנו כשאנחנו רואים עגבניה בשלה, את השמים, ואת השימוש שלנו במונחים אדום וכחול וכיוצא באלו. היא מגלה בדיוק אילו אורכי גל מהשמים מעוררים את הרשתית ובדיוק כיצד מכווצת מערכת העצבים המרכזית את מיתרי הקול ומעבירה אוויר מהריאות כדי לבטא את המשפט "השמים כחולים". מה יקרה כשמרי תשתחרר מחדרה השחור לבן או כשיינתן לה מסך טלוויזיה צבעוני? האם היא תלמד משהו חדש או לא? מרי המדענית היא מטאפורה למכונה האמורה לרכוש לעצמה בינה מלאכותית באמצעות כל הידע הפיזיקלי הקיים, הידע הפיזיקלי המעובד ואף הידע הפיזיקלי ההסתברותי. אולם הניסוי המחשבתי מוכיח כי לא כל הידע הוא פיזיקלי, היות וכאשר תחווה מרי בפעם הראשונה את קרינת השמש או את הרוח הנושבת, היא תלמד משהו חדש כתוצאה מהחוייה - ידע חדש יתווסף לידע העצום והמקיף הקיים במוחה עד כה, היות והיא לא הכירה את התחושות הגופניות והמנטליות הנלוות לגורמים הפיזיקליים הללו לפני יציאתה מהחדר!

סינגולריות טכנולוגית היא משאלת לב ואחרית הימים בעת ובעונה אחת. מחד, תגלם הבינה המלאכותית את שיא היכולות הטכנולוגיות של המוח האנושי לברוא יש מאין ומאידך תביא לקץ "תמימות" המתקיימת בקרבנו, בין אם מחוסר ברירה ובין אם מבחירה. "החדר של מרי" בשילוב מבחן טיורינג הם לא רק ניסויים פיזיקליים או מחשבתיים, אלא אבני דרך של האנושות לקראת עתידה. אני מאמין כי אין לעצור את ההתפתחות המדעית או לעכב אותה מטעמים סנטימנטליים או דטרמיניסטיים כלשהם. יהה העתיד אשר יהה, על האנושות להתקדם לעברו עקב בצד אגודל או בצעדי ענק. יהיו תמיד אלו שירוויחו ומי שיפסידו מההתפתחות הטכנולוגית בכלל ומהסינגולריות הטכנולוגית בפרט, אך אין זה משנה כלל וכלל את העובדה כי התפתחות לא הייתה מעולם מטרה או אמצעי כשלעצמם. בין אם נרצה בכך אם לאו, בין אם נאמין בכך או שלא, התפתחות הייתה ולעולם תהיה בד בבד יעד ואמצעי, כשם שהאבולוציה לא מעמידה לעצמה מטרות אלא עונה על צרכים על ידי התאמה וברירה טבעית.
הורוביץ עמיאל
בעלים ומנהל פיתוח עסקי בחברת קליקיט. עוסק בתחום בניית אתרים מבוססי ג'ומלה משנת 2006 עבור כל תחומי הפעילות העסקית: בניית אתרים תדמיתיים, בניית אתרים מסחריים (חנויות מקוונות), בניית אתרים ללימודים אונליין, בניית אתרי מגזין ותוכן, בניית אתרים לעורכי דין, בניית אתרים לניהול נדל"ן, בניית אתרי הנצחה, בניית אתרים למערכות מחשוב בענן. בוגר BA אוניברסיטת חיפה במדעי החברה ולימודים כלליים (ביולוגיה אבולוציונית, חטיבת לימודי משפט), בוגר MA אוניברסיטת חיפה במדעי החברה ושיטות מחקר.
 • Bold
 • Italic
 • Underline
 • Stroke
 • Quote
 • Smileys
 • :confused:
 • :cool:
 • :cry:
 • :laugh:
 • :lol:
 • :normal:
 • :blush:
 • :rolleyes:
 • :sad:
 • :shocked:
 • :sick:
 • :sleeping:
 • :smile:
 • :surprised:
 • :tongue:
 • :unsure:
 • :whistle:
 • :wink:
 
   
 

קליקיט ™ בניית אתרים 2006-2018