פיתוח עסקי באינטרנט

קליקיט - בניית אתרים לעסקים | אתרים תדמיתיים | אתרים למסחר | אתרים אינטראקטיביים

בניית אתרים לעסקים וארגונים

קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים כגון: בניית אתרי תדמית לבעלי עסקים ונותני שירות, בניית אתרי תדמית לעורכי דין ומקצועות צווארון לבן, אתרי תדמית למפעלים וארגונים ועוד.

בניית אתרי תדמית לעסקים וארגונים

בניית אתרי מסחר מקוון

קליקיט מתמחים בבניית אתרי חנות מקוונת לכל קשת העסקים כגון: אתרי חנות מקוונת למכירת מוצרים, חנויות אונליין למכירת מוצרים דיגיטליים, חנות מקוונת למכירת שירותים שונים, אתרי חנות מקוונת למכירת מוצרים בחו"ל.

בניית אתרי מסחר מקוון - חנויות אונליין

בניית אתרי לימודים מקוונים

קליקיט מתמחים בבניית אתרים ללימודים אונליין כגון: אתרי לימודים לקבלת תעודת הסמכה, אתרי לימודים למקצועות לבגרות, אתר E-Learning למכירת קורסים ושיעורים בתחום שוק ההון, הורות וזוגיות, פסיכומטרי, שפות ועוד.

בניית אתרי לימודין אונליין - קורסים באינטרנט

בניית אתרי מחשוב בענן

בקליקיט מעצבים מוכשרים, מנהלי פרויקטים ומתכנתים מנוסים האמונים על בניית אתר מערכת מחשוב בענן אשר ישרת באופן היעיל והרווחי ביותר את מטרות בית העסק והמוניטין שלו.

בניית אתרי ניהול מערכות מחשוב בענן

אינדקס עסקים קליקיט

בקליקיט פועל אינדקס עסקים מתקדם וחדשני הכולל, בין היתר אפשרויות פרסום מוצרים במבצע, אירועים של בית העסק ועוד. חבילת פרסום חינם ושלוש חבילות פרסום בעלות כמעט חינם!

אינדקס עסקים קליקיט

ג'ומלה - בניית אתרים לעסקים

בקליקיט מעצבים מוכשרים, מנהלי פרויקטים ומתכנתים מנוסים האמונים על בניית אתרי ג'ומלה רספונסיביים מרהיבים, תפעוליים וכאלו אשר ישרתו באופן היעיל והרווחי ביותר את מטרות בית העסק והמוניטין שלו.

בניית אתרי ג'ומלה רספונסיביים
קליקיט - ערוץ יוטיובקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בלינקדיןקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בגוגל פלוסקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בפייסבוק

אתרים תדמיתיים

בניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים
קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים.
קבלו הצעת מחיר

אתרים מסחריים

בניית אתרי מסחר אונליין - חנויות מקוונות למגוון עסקים וארגונים
קליקיט בונים אתרי מסחר אונליין - חנויות מקוונות למגוון עסקים וארגונים.
קבלו הצעת מחיר

אתרים לימודיים

בניית אתרים למכירת קורסים ושיעורים מקוונים
קליקיט מתמחים בבניית אתרים למכירת קורסים ושיעורים מקוונים.
קבלו הצעת מחיר

בניית אתרי Cloud

בניית אתרים לאחסון ושיתוף נתונים במערכות מחשבו בענן
קליקיט מתמחים בבניית אתרים לאחסון ושיתוף נתונים במערכות מחשבו בענן.
קבלו הצעת מחיר

בניית אתרי ג'ומלה

ג'ומלה - בניית אתרי תדמית, אתרי מסחר אונליין, אתרי קורסים מקוונים ואתרי מערכות מחשוב בענן
קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית, אתרי מסחר אונליין, אתרי קורסים מקוונים ואתרי מערכות מחשוב בענן - על בסיס ג'ומלה.
קבלו הצעת מחיר

אתרים רספונסיביים

בניית אתרים רספונסיביים לכל קשת העסקים והארגונים
אתר רספונסיבי מתאים את עצמו אוטומטית לתצוגה בטלפונים חכמים וטאבלטים. קליקיט מתמחים בבניית אתרים רספונסיביים לכל קשת העסקים והארגונים.
קבלו הצעת מחיר

מאגר ידע ג'ומלה

קטגוריית שאלות ותשובות זו מיועדת לתת מענה לשאלות נפוצות העולות תוך עיסוק עם פלטפורת ג'ומלה בעת בניית אתרים או ניהול אתרי ג'ומלה. לתשומת לבכם: מאגר ידע זה מבוסס על ניסיון אישי ועל אתרי ג'ומלה אשר עברו קונפיגורציות שונות ולכן, יש לקבל את הדברים האמורים כאן כהמלצה בלבד.

במידה ולא מצאתם מענה במאגר ידע ג'ומלה:


לקוחות קליקיט
- תמיכה טכנית
הקהל הרחב - צרו עמנו קשר


ב- JED: Joomla Extenssion Directory קיימות אלפי הרחבות שונות עבור אתרי ג'ומלה. ההרחבות כוללות שלושה סוגים עיקריים:
  • רכיבים - Components: מערכות ניהול מורכבות שנועדו לתפעל את אחד ההיבטים המרכזיים של האתר, למשל רכיב חנות מקוונת, רכיב גלריית תמונות, רכיב ניהול הזמנות, רכיב ניהול לימודים מקוונים וכדומה.
  • מודולים - Modules: מודול הוא בדרך כלל בעל מורכבות קטנה יותר מאשר רכיב וההבדל המרכזי בין רכיב למודול הינו העובדה שניתן לשלב מודול בכל אחד מדפי האתר, לעומת רכיב אשר כולל בתוכו דפים הנוצרים אוטומטית.
  • פלאגין - Plugin: תוסף קטן שלפעמים עושה עבודה גדולה. לפלאגין יש שני מצבי הפעלה: פעיל וכבוי והוא אחראי על פעולה ספציפית בתוך רכיב או מודול. למשל, פלאגין האחראי על מתן אפשרות או מניעת אפשרות של חיפוש בתכני האתר.
הבחירה בין ההרחבות השונות תלויה במספר גורמים לשיקול הדעת: תמיכת ההרחבה ב- RTL ובשפות Non-Latin, עלות כספית מול תועלת רצויה, המלצות של משתמשים אחרים או ביקורות של משתמשים אחרים, דמו - הדגמה של אופן הפעולה הן בצד הקדמי והן בצד האחורי של האתר, מתן תמיכה על ידי הגוף שפיתח את ההרחבה וכן, בדיקה ואישור שההרחבה אינה מתנגשת עם הרחבות אחרות אם עם ליבת ג'ומלה.
אתרי ג'ומלה 3 כוללים ב- Head האתר תג שנראה כך: rel=canonical. תג זה עלול לפגוע בקידום האתר ומומלץ מאד להסיר אותו. על מנת לעשות כן, יש לגשת לקובץ: plugins/system/sef/sef.php ולמצוא את הקוד:
if ($uri !== $link)
{
$doc->addHeadLink(htmlspecialchars($link), 'canonical');
}

לאחר מכן יש להוסיף שני לוכסנים לפני השורה:
// $doc->addHeadLink(htmlspecialchars($link), 'canonical');
ולשמור את הקובץ.
באתרי ג'ומלה שאינם קוראים לשימוש ב- Bootstrap יכול לקרות מצב בו בדף תוצאות החיפוש - חיפוש מתקדם, לא מופיעה המילה "חיפוש" על הלחצן המיועד לצד השדה בו כותבים את מילת החיפוש או ביטוי החיפוש. על מנת להצג את המילה "חיפוש" על גבי הלחצן, יש לגשת לקובץ: components/com_search/views/search/tmpl/default_form.php ובשורה 24 להוסיף לפני התג </button> את הביטוי:
<?php echo JText::_('COM_SEARCH_SEARCH');?>
בכדי לבצע שינויים בהגדרות תמונת האינטרו - תמונת מאמר בתצוגת בלוג מאמרים בקטגוריה, יש לגשת לקובץ: templates/system/css/general.css ובהגדרות ה- CSS לבצע חיפוש עבור:
.img_caption {
text-align: center!important;
}
ו/או
.img_caption.none {
margin-left:auto;
}
התשובה היא - לא. כל סדרת ג'ומלה, כלומר 1.5, 2.5, 3x מפעילה רק את ההרחבה הייעודית לאותה סדרה. כאשר משדרגים אתר ג'ומלה בתוך אותה סדרה, ההרחבות תמשכנה לפעול, אך כאשר מעבירים אתר ג'ומלה מסדרה אחת לגבוהה ממנה, יש להתקין הרחבות מאותה סדרה.
מומלץ תמיד להשתמש בסיסמאות חזקות הכוללות תווים, סימנים וספרות. ג'ומלה 3 מאפשר קביעה מראש של הרכב הסיסמאות בהן ישתמשמו חברים אשר ירשמו לאתר. על מנת לבצע זאת, יש לגשת ל- Users → User Manager וללחוץ על לחצן Options. מתחת לטאב הראשון (Component) תמצאו את ההגדרות הבאות:
  • Minimum Password Length - מספר התווים המינימלי לסיסמא. מומץ לקבוע מינימום 6.
  • Password Minimum Integers - מספר מינימום של ספרות בסיסמא. מומלץ לקבוע מינימום 3.
  • Password Minimum Symbols - מספר הסימנים (למשל: */}[$%) בסיסמא. מומלץ לקבוע מינימום 2.
  • Password Upper Case Minimum - מספר מינימלי של אותיות גדולות (באנגלית). מומלץ לגבוע מינימום 1.
הודעת השגיאה:
Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to database
מוצגת כאשר אתר הג'ומלה אינו מצליח להתחבר למסד הנתונים שלו. ללא בסיס נתונים, אתר ג'ומלה אינו יכול לפעול. יש לגשת לקובץ configuration.php בתיקיית השורש של האתר ולבדוק את ההגדרות הרשומות בשורות:
var $dbtype = 'mysql';
var $host = 'localhost';
var $user = 'user_jo151';
var $password = 'YourPassword';
var $db = 'user_jo151';
var $dbprefix = 'jos_';

יש לוודא שהגדרות בסיס הנתונים בקובץ configuration.php מתאימות להגדרות בסיס הנתונים של אתר הג'ומלה שלכם. במידה ולא, יש לשנות את ההגדרות הנחוצות בקובץ configuration.php, לבצע שמירה ולנסות שוב להעלות את האתר. במידה ועדיין לא הצלחתם, מומלץ לפנות לגוף האחראי על אחסון האתר בבקשת תמיכה.
פלטפורמת ג'ומלה בנויה כאחד ה- CMS המאובטחים ביותר. יחד עם זאת, ניתן ואף מומלץ להגביר את אבטחת אתר הג'ומלה שלכם במספר דרכים:
על מנת שבשורת כתובת דפי האתר לא יוצג /index,php/ בין שני הלוכסנים, יש לבצע שתי פעולות:
1. יש לגשת ל: System → Global configuration ולסמן:
Search Engine Friendly URLs - Yes || Use URL rewriting - Yes
לשמור.
2. בתיקיית השורש של האתר, לשנות את שם הקובץ htaccess.txt ל: htaccess. כלומר נקודה ולאחריה בצמוד המילה htaccess
לשמור.
אפשר ואף רצוי לעשות כן, היות ושרת חי אינו סביבת פיתוח אלא נועד לאתרים פעילים שהפיתוח שלהם הסתיים. על מנת לפתח אתר ג'ומלה על המחשב האישי יש להתקין סביבת שרת לינוקס באמצעות תוכנת Xampp. כמו כן, ניתן להתקין תוסף ג'ומלה לתוכנת Xampp. בסיום פיתוח האתר, יש להעלות את כל הקבצים ואת בסיס הנתונים לשרת.
דפי המאמרים של ג'ומלה מציגים את כותרות המאמרים באתר בהתאם ל-CSS שהוגדר עבור כותרות אלו. אכן קיימים רכיבים שאינם מוגדרים להציג את כותרת הדף באותו אופן שמוצגות כותרות מאמרי התוכן. דרך אחת (הפשוטה ביותר) להציג כותרת דף עבור הרכיב, היא למצוא בתיקיית הרכיב את הדף האחראי לתצוגת הרכיב או דף הרכיב הרלוונטי ולהוסיף בשורה ראשונה שלו לפני תחילת הקוד, את הגדרות הכותרת ואת שם הדף.
למשל, על מנת להציג באתר קליקיט כותרת עבור דף מפת האתר, קובץ תצוגת מפת האתר נמצא בנתיב:
components/com_xmap/views/html/tmpl
בראש הקובץ הוצב הקוד:
<article class="click-it_post"><div class="click-it_postmetadataheader"><h2 class="click-it_postheader"><span class="click-it_postheadericon">מפת אתר קליקיט - פיתוח עסקי באינטרנט</span></h2></div><div class="click-it_postcontent clearfix"><div class="click-it_article">
ובתחתית הקובץ, על מנת לסגור div ו- article הוצב הקוד:
</div></div></article>
בדרך כלל נמצאים קבצי השפה של הרכיב, המודול או הפלאגין בתיקייה language/he-IL. במידה ולרכיב אין קבצי שפה בעברית, יש להעתיק לתיקייה language/he-IL את כל קבצי השפה של התוסף ולשנות את תחילית שמם מ: en-GB ל: he-IL. לאחר מכן יש להיכנס לכל קובץ שפה של התוסף ולתרגם בין המרכאות את הכיתוב באנגלית - לעברית.
לעיתים לתוסף יש תיקיית language בתוך הרכיב עצמו ולא בתיקיית language של ג'ומלה. במקרה זה צריך פשוט להעתיק את תיקיית השפה en-GB, לשנות את שמה ל: he-IL ולשנות את תחילית שמות קבצי השפה גם כן ל: he-IL. לאחר מכן אפשר לתרגם בתוך הקבצים את הכיתוב לעברית.
במידה ולא מצאתם את קבצי השפה של התוסף בתוך הרכיב עצמו, נסו למצוא אותם בתיקיית הרכיב בתוך תיקיית components של תיקיית administrator.
יש לוודא כמובן שבאתר הג'ומלה הוגדרה עברית כשפת ברירת המחדל עבור החלק הקדמי.
לא תמיד אנו רוצים שמאמר מסוים או רכיב מסוים יוצגו בתפריט הניווט של האתר, אך בכל זאת אנו רוצים לאפשר גישה לדפים אלו באמצעות קישור ושוב - שאינו מופיע בתפריט הניווט. לשם כך, נוכל ליצור בפאנל ניהול האתר תפריט חדש, שנקרא לו תפריט פנימי ובשם המערכת, למשל inner-menu או dummy-menu. לתפריט זה נוכל להוסיף את כל הדפים אותם אין אנו רוצים בתפריט הראשי, אך אליהם נוכל תמיד להוציא קישורים כל מקום באתר.
למרות שג'ומלה מאפשר שינוי סוג תג כותרת המודול במנהל המודולים, אפשרות זו נראית כבלתי פעילה. על מנת בכל זאת לשנות את תג H3 המשוייך בדרך כלל לכותרות המודולים, יש לגשת לקובץ functions.php אשר נמצא בתיקיית תבנית העיצוב ולבצע חיפוש עבור H3. לאחר מכן ניתן לשנות את התג לכל תג אחר לרבות P, DIV. לא לשכוח לשנות גם את התג הסוגר!
לא תמיד כותרות המאמרים באתר ג'ומלה מקבלים תג H1. לעיתים הם מקבלים תג H2 והדבר משפיע (כנראה...) על קידום האתר. ניתן להחליף את תג H2 של כותרות המאמרים באתר באופן גורף על ידי גישה לקובץ functions.php אשר נמצא בתיקיית תבנית העיצוב ולהחליף את תגי <H2>, <H2> של כותרות המאמרים ב- H1.
לאתרי ג'ומלה קיים דף 404 דיפולטי (ברירת מחדל) שאינו מרשים במיוחד ואפילו קצת מלחיץ... יש כמובן אפשרות ליצור דף 404 מותאם אישית, אשר ישרת את הגולשים באתר הרבה יותר טוב. ראשית, יש ליצור מאמר במנהל המאמרים ולעצב אותו כראות עיניכם, כפי שדף שגיאת 404 באתרכם צריך להיראות. לאחר מכן גשו למנהל התפריטים וצרו תפריט פנימי שלא יוצג באתר והוסיפו לו קישור למאמר שזה עתה יצרתם.

בשלב הבא יש לגשת לקובץ error.php אשר נמצא בתיקיית השורש של האתר תחת templates/system. בקובץ זה יש להוסיף את הקוד הבא: 
if (($this->error->getCode()) == '404') {
header('Location: /index.php?option=com_content&view=article&id=75');
exit;
}
מיד מתחת לשורה:

defined('_JEXEC') or die;

במקום הקישור המצויין בקוד כ- index.php יש להציב את הקישור שנוצר במנהל התפריטים. שמרו את הקובץ ובצעו בדיקה.
Framework היא למעשה תבנית עיצוב המותקנת באתר ג'ומלה ככל תבנית עיצוב, אך בהבדל משמעותי: Framework הינו תבנית עיצוב דינאמית וניתן להגדיר באמצעותה מאפיינים רבים לבניית האתר. תוצאת הגדרת המאפיינים הללו מתבטאת בנראות ובתפעול האתר, כאשר הגדרות אלו ניתנות לשינוי באמצעות פאנל ניהול ה- Framework שהותקן באתר.

קיימים Frameworks רבים כגון: Gantry, Helix, T3, Warp ונוספים ולכל אחד יתרונות וחסרונות על פני אחרים. הבחירה ב- Framework כזה או אחר תלויה מאד ביציבות שלו, ביכולות הרספינסיביות ובאינטואיטיביות השימוש. 

קריאה נוספת בנושא
שני גורמים עיקריים אחראים על מהירות האתר: Gzip, Cache.

על מנת להפעיל את רכיב Gzip באתר, יש לגשת להגדרות הכלליות ומשם לטאב server ולהעביר למצב פעיל את Gzip Page Compression ולבסוף לבצע שמירה. הפעלת תוכנה זו מאפשרת כיווץ של קבצי האתר ושליחתם לדפדפן כשהם מוקטנים. כך, אין הדפדפן דורש משאבי תעבורה ונפח גדולים כדי להעלות את קבצי האתר וכתוצאה - מהירות העליה שלהם גבוהה יותר.

על מנת להפעיל את רכיב Cache באתר, יש לגשת להגדרות הכלליות ומשם לטאב system ולהעביר למצב פעיל את Cache ולבצע שמירה. יש לשים לב כי הפעלת מטמון ברמה שמרנית משמעותה: הפעלת מטמון עבור מערכת קטנה יותר, רמה מתקדמת: מטמון למערכת מהירה יותר, גדולה יותר, כולל מודולים (אפשרות זו לא מתאימה לאתרים גדולים במיוחד). יחד עם זאת, יש לגשת למנהל הפלאגינים באתר ולבצע חיפוש עבור System - Cache ולהעביר אותו למצב פעיל.
מפת אתר הינה כלי חשוב לניווט באתר וסריקת האתר על ידי גוגל. רכיב Xmap הוא רכיב חינמי אשר מאפשר הצגת מפת אתר עבור הגולשים באתר ויצירת מפת אתר אותה ניתן להגיש לכלי מנהל האתרים של גוגל. חשוב לציין שמפות האתר של Xmap הינן דינאמיות, כלומר מתעדכנות אוטומטית בכל דף חדש שנוסף לאתר ובכל דף שהוסר מהאתר.

הרכיב כולל פלאגינים עבור הצגת רכיבים אחרים במפת האתר, כגון: פורום קוננה, K2, וירטואמארט ועוד. יחד עם זאת, יש לציין שלא ניתן לקבוע סדרי עדיפות שונים לדפי האתר (Priorities) וכולם מקבלים את הערך 0.5 לרבות דף הבית של האתר.

עדכון 06.03.15: ככל הנראה Xmap הפסיקו את פעילותם, כך שלא ניתן לקבל את הרכיב.
פורום קוננה 3 הינו רכיב חינמי מעולה ליצירה וניהול פורום משתמשים באתר. כרכיב חינמי, הרווח היחיד של מפתחי הרכיב הוא בקישור (לינק) יוצא לאתר קוננה ויש לכבד זאת. יחד עם זאת, קישור יוצא עלול להוריד את דיוג האתר ולכן לעיתים עולה הצורך להסיר את הקישור היוצא לאתר קוננה.

על מנת לעשות כן, יש לגשת בתיקיית השורש של אתר הג'ומלה שלכם לנתיב libraries/kunena/view.php ובקובץ view.php לבצע חיפוש עבור:
 
echo $credits;

לאחר שמצאתם את השורה, יש להציב // לפני הביטוי ולשמור את הקובץ.
מסך הכניסה (Login) לניהול אתר ג'ומלה מצג את לוגו ג'ומלה מעל השדות שם משתמש וסיסמת אדמין. לעיתים, אנו נרצה לתת לבעלי האתר הרגשה שמערכת ניהול האתר שלהם היא ייחודית וייעודית להם ולשם כך, נרצה להחליף את לוגו ג'ומלה בלוגו האתר. לשם כך, עלינו לעצב לוגו בגודל 256*53 פיקסל הכולל את לוגו האתר וכיתוב ייחודי ולהחליף אותו בקובץ joomla.png המצוי בתיקייה: administrator/templates/isis/images.

כמו כן, ניתן להחליף את לוגו ג'ומלה אשר בתוך פאנל ניהול האתר (בחלק העליון מימין כשפאנל ניהול האתר באנגלית ומשמאל כשהוא בעברית). לשם כך, עלינו לעצב קובץ בגודל 143*30 פיקסל ולהחליף אותו בקובץ logo.png המצוי בתיקייה: administrator/templates/isis/images.
תופעה זו מתרחשת בדרך כלל לאחר שאתר הג'ומלה שלכם הועבר מסאב דומיין לתיקיית שורש, או מאחסון אחד לאחר. למעשה, הקובץ האחראי על כל ההגדרות הגלובליות הינו configuration.php המצוי בתיקיית השורש של האתר. לקובץ זה חייבת להיות הרשאת כתיבה, אך רק לבעלי הרשאה. המצב הגורם להודעת השגיאה נוצא כאשר לקובץ קיימת הרשאה 444, כאשר עליו לקבל הרשאה 644. יש לשנות את הרשאת הקובץ ל- 644 ולאחר מכן תתאפשר שמירת שינויים בקובץ ההגדרות הגלובליות של האתר.
קובץ CSS של תבנית העיצוב מכיל, בין היתר, סקריפט האחראי לתצוגת תפריט הניווט העליון של האתר. ניתן למצוא את הסקריפט באמצעות Inspect Element ולגשת אליו בקובץ CSS של הטמפלט. באתר קליקיט, הסקריפט האחראי לתצוגהת תפריט הניווט העליון של האתר הינו:
.desktop .click-it_nav
על מנת לקבע את תפריט הניווט העליון לראש האתר, יש להוסיף / לעדכן את הפרמטרים הבאים:
{position: fixed; left: 0px; top: 0px; width: 100%;}
ולבצע שמירה. שימו לב, שאפשרות זו רלוונטית רק במידה ותפריט הניווט העליון של האתר צמוד לגבול העליון של הדף.
כן. ניתן ואף רצוי להגביל גישת משתמשים, לרבות לקוחות, אך ורק לאזורים ייעודיים במערכת ניהול האתר. הסיבה העיקרית לכך נעוצה בעובדה שלמרות הסקרנות המאפיינת לעיתים משתמשים ברמות תחכום כאלו ואחרות, עלול מצב כגון ניסוי וטעייה לגבי ביטול פלאגין או שינוי הגדרות בתבנית העיצוב - לפגוע בנראות או בתפעול האתר והדבר יכול להגיע גם לצורך לשחזר את האתר או לבצע בו תיקונים על מנת להחזירו למצב הקודם. לכן, מומלץ שגישה מלאה לכל חלקי פאנל הניהול תהיה בידי Super User והמשתמש / לקוח יקבל גישה רק לחלקים בהם הוא עושה שימוש באופן שוטף, כגון: מנהל המאמרים, מנהל התפריטים, רכיבים ייעודיים ומנהל המודולים. 

יש לציין כי רכיבים רבים מאפשרים הגדרת הרשאות פרטנית, באופן שלמשל אפשר למנוע גישת משתמש להגדרות מערכת של הרכיב, אך לאפשר לו ליצור, לערוך ולמחוק פריטים בתוך הרכיב. בניגוד לכך, לרכיב XMAP למשל, אין בכלל אפשרות הגדרת הרשאות משתמש והוא יוצג לכל מי שמקבל גישה לפאנל ניהול האתר.

תחילה יש ליצור קבוצת משתמשים חדשה באמצעות: Users - Groups - Add New Group.
Parent Group - קבוצת האב של קבוצת המשתמשים החדשה יכולה להיות: Administrator.
לאחר יצירת קבוצת המשתמשים החדשה יש לגשת ל: Options ולבחור בטאב Permissions.
כאן יש להקיש על שם קבוצת המשתמשים שזה עתה יצרנו ולבחור עבורה את הרשאות הגישה והשימוש לכל אחד מרכיבי האתר המוצגים ברשימה.
שימו לב: יש לבצע שמירה לאחר עדכון הרשאות לרכיב, לפני המעבר לרכיב הבא.

לאחר מכן ניתן להוסיף משתמשים חדשים ולשייך אותם לקבוצת המשתמשים שיצרנו. כל משתמש אשר ישוייך לקבוצה זו יוגבל להרשאות שקבענו עבור כל אחד מרכיבי האתר.
שגיאה זו אכן יכולה להתרחש בעת התקנת רכיב חדש באתר ג'ומלה. השגיאה נובעת מהגבלת השרת לגודל מקסימלי של קובץ, אותו מותר להעלות. המשך הודעת השגיאה נראה כך:

Maximum PHP file upload size is too small: This is set in php.ini in both upload_max_filesize and post_max_size settings of your PHP settings (located in php.ini and/or .htaccess file)

חברת אחסון האתרים שלכם קובעת מהו משקל הקובץ המקסימלי אותו מותר לכם להעלות לשרת, גם אם מדובר בהתקנת רכיב. חברות אחסון אתרים רציניות ואחראיות גם מבטלות את אפשרות השימוש בקובץ php.ini ובקובץ htaccess באופן חופשי לצורך הגדלת נפח ההעלאה המותר. לפני שאתם פונים לחברת האחסון שלכם בבקשה להגדיל את מסגרת נפח ההעלאה, העלו באמצעות FTP או מנהל הקבצים ב- CPANEL אחסון האתר שלכם את קובץ הרכיב לתיקיית TMP אשר נמצאת בתיקיית השורש של אתר הג'ומלה. בצעו Extract לקובץ וחזרו למנהל ההתקנות של האתר, אך הפעם גשו לטאב Install from Directory וודאו שנתיב ההתקנה מפנה לתיקיית TMP של האתר. לחצו על Install. לאחר שההתקנה הושלמה תוכלו למחוק מתיקיית TMP את קובץ ה-ZIP של ההתקנה ואת התיקייה שנוצרה לאחר ה- Extract.

הסיבה שלא מומלץ לפנות לחברת האחסון לצורך הגדלת מסגרת נפח ההעלאה, נוגעת באבטחת האתר והשרת. אין רכיבים רבים שהמשקל שלהם יחרוג מנפח ההעלאה המותר שלכם ועבור רכיב אחד או שניים שכאלו, לא מומלץ להגדיל את נפח ההעלאה המותר לכם, היות ומצב זה עלול לשמש גורמים עוניים אשר עלולים לנסות להעלות קבצים זדוניים משלהם לאתר שלכם. הגבלת נפח ההעלאה, יוצרת הגבלה גם על גורמים אלו.
אחת הבעיות השכיחות ביותר בהן נתקלים בעלי אתרי ג'ומלה, היא בהתקפות Brute Force על פאנל ניהול האתר, במטרה לפרוץ את שם המשתמש והסיסמא ולאפשר לגורמים עויינים להשתלט על פאנל ניהול האתר ולהשחית אותו. למעשה, אין כל בעיה להגיע לפאנל ניהול אתר ג'ומלה, היות וה- URL יהיה תמיד www.sitename/administrator כך שכל אחד יכול להגיע לכתובת זו ולהפעיל את אשר ברשותו על מנת לנסות לפרוץ את הכניסה דרכה.

תוסף קטן וחזק מאד בשם Admin Exile, אותו ניתן למצוא כאן, מאפשר לבעלי האתר לקבוע באופן שרירותי לחלוטין את ה- URL ל- administrator של האתר. הפלאגין עובד על הגדרת ה- URL באופן שניתן למשל לקבוע כי כתובת הכניסה לפאנל ניהול האתר תהיה, למשל:
www.sitename.co.il/administrator/index.php?mydogandcat=mitzandtupak

בצורה זו יכולים רק מנהלי האתר לדעת את כתובת הכניסה לניהול האתר ולשנות אותה ככל העולה על דעתם. הפלאגין גם מאפשר למנהלי האתר (Super Admin) לקבל לאימייל שלהם תזכורת מהו ה- URL, באמצעות הצבת /administrator?email=username בשורת ה- URL.
למעשה זאת לא בעיה של ג'ומלה, אלא בעיה של דפדפן כרום ודפדפן Fire Fox כשהם מציגים דפי RTL (מימין לשמאל). ניתן לעקוף את הבעיה על ידי שינוי בקוד chosen.css הנמצא בנתיב: public_html/media/jui/css/chosen.css

ראשית יש לגשת לשורת הקוד:
.chzn-container .chzn-drop
ובה לשנות את הערך של left: -9999px לערך left: 9999px (כלומר למחוק את סימן המינוס).

לאחר מכן יש לגשת לשורת הקוד:
.chzn-container-single .chzn-search input[type="text"]
ולהוסיף לה את הערך display: none
כאשר האתר משתמש בכתובת הדומיין שלו בקידומת WWW ובה בעת מתפקד גם ללא השימוש בקידומת זו, גוגל עלול לראות בדפי האתר ככפילות, היות והוא סורק אותם, כביכול, פעמיים: פעם אחת עם WWW ופעם אחת ללא. על מנת לבטל את השימוש בקידומת WWW לדומיין האתר ולהפנות אותו אוטומטית לכתובת דומיין "נקייה", יש לפנות לקובץ htaccess אשר נמצא בתיקיית השורש של אתר הג'ומלה שלכם.

בתוך קובץ htaccess יש לחפש אחר השורה: Begin - Custom redirects ולהוסיף תחתיה (ללא סימני #) את הקוד הבא:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} www.site.com
RewriteRule (.*) http://site.com/$1 [R=301,L]

במקום site.com יש לכתוב את דומיין האתר. בסיום יש לבצע שמירה ולאחר מכן להעלות את האתר, להוסיף ל- URL קידומת WWW ונקודה לפני שם הדומיין ולוודא שה- URL מתחלף אוטומטית לדומיין ללא WWW.
כאשר אנו משתמשים באופציית כפתורי הניווט בין מאמרים (הקודם / הבא) בתוך קטגוריית מאמרים, ברירת המחדל של ג'ומלה היא להעביר את המאמרים קדימה ואחורה על פי ה- ID של המאמרים. ID המאמרים לא תמיד מתאים לסדר המאמרים בקטגוריה, בייחוד כאשר סידרנו את המאמרים על פי סדר מותאם אישית. על מנת שכפתורי הניווט יפעלו על פי סדר המאמרים, יש לגשת למנהל המאמרים - אפשרויות - טאב Shared Options וב- Article Order, לבחור באופציה Ordering. לאחר ביצוע שמירה, יפעלו כפתורי הניווט בין המאמרים על פי הסדר שהגדרנו עבור מאמרי הקטגוריה במנהל המאמרים.
קרה לכם שרציתם לגשת לפאנל ניהול האתר ובמקום לקבל טופס להזנת שם המשתמש והסיסמא קיבלתם פשוט דף לבן, ריק? בעיה זו אמנם טיפוסית יותר לסדרת ג'ומלה 2.5, אך במידה והיא מתרחשת, יש לגשת לקובץ behavior.php בנתיב: libraries/joomla/html/html ולשנות את השורה:
$document->addStyleDeclaration('html { display:none }');
ל:
$document->addStyleDeclaration('');
ולבצע שמירה.
במידה ואפשרתם לגולשים בחלק הקדמי של האתר שימוש בעורך הקטסט של JCE, יקבלו הגולשים גם אפשרות לשימוש בכפתורי JCE המופיעים בתחתית מסך העריכה: קרא עוד, תמונה, מאמר, מודול וכדומה. על מנת לא לאפשר לגולשים שימוש בכפתורים אלו, יש להיכנס למנהל הפלאגינים של האתר ולבצע פילטר Select Type עבור: editors-xtd. סינון הפלאגינים יציג עבורכם את כפתורי הפעולה של JCE. שינוי הגדרת Access (הרשאת שימוש) של כל אחד מהכפתורים הללו מברירת המחדל שהיא Public ל- Super Users, יבטל את הופעת כפתורי JCE לכל מי שאינו מוגדר כ- Super User.
הסיבה העיקרית בגינה לא ניתן להתקין רכיבים באתר באמצעות מנהל ההתקנות, היא כאשר האתר עובר מסביבת פיתוח על שרת מקומי לשרת חי, או כאשר מעבירים אתר בין חברת אחסון אחת לאחרת. קובץ configuration.php אינו מתעדכן בנתיבים החדשים לתיקיות tmp ו- log ולכן במצב כזה לא ניתן להתקין רכיבים באתר. הדרך הפשוטה ביותר לדעת מהם הנתיבים העדכניים של תיקיות tmp ו- log, היא על ידי יצירת קובץ php בתיקיית השורש של האתר תחת כל שם שתבחרו, למשל: path.php ולהזין לקובץ זה את הסקריפט הבא:

<?php
$path = getcwd();
echo "Your Path is:: ";
echo $path;
?>

בצעו שמירה לקובץ ופתחו אותו באמצעות הדפדפן. כעת תוכלו לראות את הנתיב העדכני והמדוייק, כאשר בסופו יש להוסיף: tmp/ ו- log/ בהתאמה לנתיב ולציין נתיבים אלו בקובץ configuration.php או במנהל ההגדרות של האתר: Path to Log Folder - System Settings ו- Path to Temp Folder - Server Settings.
ראשית, יש לאתר את מספר ה- Item של הקישור בתפריט. ניתן לעשות זאת באמצעות כלי פיתוח האתרים Inspect Element (בדפדפן כרום - קליק ימני על הקישור בתפריט). לאחר מכן יש לגשת לקובץ ה- CSS של תבנית העיצוב הפעילה ולעדכן בה הגדרה ייחודית לאותו מספר Item, כך שיוצג רק בתצוגה רספוניבית ויוסתר בתצוגה הנייחת של האתר:

.desktop .item-335 {
display: none;
}
מסיבות מסוימות, יכול לקרות מצב בו מופיעים מספרי ה- ID של קטגוריות או של קטגוריה מסוימת, או מספרי ID של מאמרים - לצד שמות ה- Alias בשורת ה- URL. שמות Alias אלו אנו קובעים במנהל התפריטים או במנהל הקטגוריות עבור קטגוריית מאמרים או מאמר תוכן.

במידה ונרצה לבטל את הצגת מספרי ה- ID בשורת ה- URL של כתובות דפי האתר, יש להגיע לקובץ router.php אשר נמצא בנתיב: components/com_content/router.php. לאחר מכן יש למצוא את השורה:

$advanced = $params->get('sef_advanced_link', 0);
ולשנות את הספרה 0 ל-1 באופן זה:
$advanced = $params->get('sef_advanced_link', 1);
לא לשכוח לבצע שמירה.
כן, זה יכול לקרות. מסתבר שהבעיה היא לא בג'ומלה עצמה, אלא בפורמט מסוים של המאמרים המקודמים שהם ה- Featured Articles באתר, שמטעה את ג'ומלה וגורם למאמרים להיות מוצגים בצורה מעוותת - אחד על השני, אחד מתחת לשני, בטור אחד במקום בחלוקה לעמודות.

הפתרון לבעיה זו הוא פשוט מאד. כל שצריך לעשות הוא לגשת לכל אחד מהמאמרים המקודמים ובקטע הקוד שלפני קו Read More כלומר בכל קטע הקוד של Intro Text, להחליף את כל ה- <div> </div> ל: <p> </p> ולבצע שמירה.

קליקיט ™ בניית אתרים 2006-2018