פיתוח עסקי באינטרנט

קליקיט - בניית אתרים לעסקים | אתרים תדמיתיים | אתרים למסחר | אתרים אינטראקטיביים

בניית אתרים לעסקים וארגונים

קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים כגון: בניית אתרי תדמית לבעלי עסקים ונותני שירות, בניית אתרי תדמית לעורכי דין ומקצועות צווארון לבן, אתרי תדמית למפעלים וארגונים ועוד.

בניית אתרי תדמית לעסקים וארגונים

בניית אתרי מסחר מקוון

קליקיט מתמחים בבניית אתרי חנות מקוונת לכל קשת העסקים כגון: אתרי חנות מקוונת למכירת מוצרים, חנויות אונליין למכירת מוצרים דיגיטליים, חנות מקוונת למכירת שירותים שונים, אתרי חנות מקוונת למכירת מוצרים בחו"ל.

בניית אתרי מסחר מקוון - חנויות אונליין

בניית אתרי לימודים מקוונים

קליקיט מתמחים בבניית אתרים ללימודים אונליין כגון: אתרי לימודים לקבלת תעודת הסמכה, אתרי לימודים למקצועות לבגרות, אתר E-Learning למכירת קורסים ושיעורים בתחום שוק ההון, הורות וזוגיות, פסיכומטרי, שפות ועוד.

בניית אתרי לימודין אונליין - קורסים באינטרנט

בניית אתרי מחשוב בענן

בקליקיט מעצבים מוכשרים, מנהלי פרויקטים ומתכנתים מנוסים האמונים על בניית אתר מערכת מחשוב בענן אשר ישרת באופן היעיל והרווחי ביותר את מטרות בית העסק והמוניטין שלו.

בניית אתרי ניהול מערכות מחשוב בענן

אינדקס עסקים קליקיט

בקליקיט פועל אינדקס עסקים מתקדם וחדשני הכולל, בין היתר אפשרויות פרסום מוצרים במבצע, אירועים של בית העסק ועוד. חבילת פרסום חינם ושלוש חבילות פרסום בעלות כמעט חינם!

אינדקס עסקים קליקיט

ג'ומלה - בניית אתרים לעסקים

בקליקיט מעצבים מוכשרים, מנהלי פרויקטים ומתכנתים מנוסים האמונים על בניית אתרי ג'ומלה רספונסיביים מרהיבים, תפעוליים וכאלו אשר ישרתו באופן היעיל והרווחי ביותר את מטרות בית העסק והמוניטין שלו.

בניית אתרי ג'ומלה רספונסיביים
קליקיט - ערוץ יוטיובקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בלינקדיןקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בגוגל פלוסקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בפייסבוק

אתרים תדמיתיים

בניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים
קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים.
קבלו הצעת מחיר

אתרים מסחריים

בניית אתרי מסחר אונליין - חנויות מקוונות למגוון עסקים וארגונים
קליקיט בונים אתרי מסחר אונליין - חנויות מקוונות למגוון עסקים וארגונים.
קבלו הצעת מחיר

אתרים לימודיים

בניית אתרים למכירת קורסים ושיעורים מקוונים
קליקיט מתמחים בבניית אתרים למכירת קורסים ושיעורים מקוונים.
קבלו הצעת מחיר

בניית אתרי Cloud

בניית אתרים לאחסון ושיתוף נתונים במערכות מחשבו בענן
קליקיט מתמחים בבניית אתרים לאחסון ושיתוף נתונים במערכות מחשבו בענן.
קבלו הצעת מחיר

בניית אתרי ג'ומלה

ג'ומלה - בניית אתרי תדמית, אתרי מסחר אונליין, אתרי קורסים מקוונים ואתרי מערכות מחשוב בענן
קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית, אתרי מסחר אונליין, אתרי קורסים מקוונים ואתרי מערכות מחשוב בענן - על בסיס ג'ומלה.
קבלו הצעת מחיר

אתרים רספונסיביים

בניית אתרים רספונסיביים לכל קשת העסקים והארגונים
אתר רספונסיבי מתאים את עצמו אוטומטית לתצוגה בטלפונים חכמים וטאבלטים. קליקיט מתמחים בבניית אתרים רספונסיביים לכל קשת העסקים והארגונים.
קבלו הצעת מחיר
בניית אתרים - שימוש בתמונות ללא הפרת זכויות יוצריםהתחרות בין אתרי אינטרנט על תשומת הלב של הגולש היא עצומה. שימוש בגרפיקה ובתמונות הינו חלק בלתי נפרד ואף חלק מרכזי בעיצוב אתרים ובניית אתרים, שהרי לא נוכל לתאר לעצמנו אתר שכולו טקסט בלבד, או אתר שבו רק צבעי רקע. האם אנו חופשיים להשתמש בכל תמונה שנמצא ברשת? האם אנו רשאים להוריד תמונה מהרשת, לשנות אותה ואז להשתמש בה כפי רצוננו? כיצד עובד עניין זכויות היוצרים על תמונות ברשת? מהיכן ניתן להשיג תמונות ללא חשש מהפרת זכויות יוצרים? על שאלות אלו ואחרות נדון במאמר זה, אשר מטרתו לעשות סדר בשאלת השימוש בתמונות מבלי להיכנס למלכודת הפרת זכויות יוצרים.

"תמונה שווה אלף מילים" - אמרו זאת לפנינו ויאמרו זאת גם אחרינו ואכן רשת האינטרנט היא חופשית לשימוש וכוללת אין ספור תמונות אך גם הנחה נסתרת, שגויה (!), שהתמונות בה חופשיות להורדה ושימוש על ידי כל מאן דבעי. בנקודה זו נכנס לתמונה חוק זכויות יוצרים בישראל. אין חיה כזאת "סתם תמונה" או "תמונה מגוגל / פייסבוק / בלוג". בעלי אתרים ובוני אתרים כאחד, חייבים להבין וליישם את עקרונות החוק בכל הקשור לתחום בניית אתרים, עיצוב אתרים וניהול תוכן באתרים. על אף המגוון והמבחר הבלתי נדלה של תמונות אותן ניתן למצוא ברשת, חל איסור להשתמש באתרים שלנו בתמונות שהורדנו מהרשת. שימוש בתמונות לצורך בניית אתר או לצורך הצגת תכנים באתר, חייב להיות במסגרת ובאופן שאינם מפרים את זכויות היוצרים של בעלי התמונה, גם אם בעלי התמונה אינם מציינים במפורש אזהרה לגבי הפרת זכויות היוצרים שלהם. לפיכך, יש לצאת מנקודת הנחה כי על כל התמונות באתרי האינטרנט קיימות זכויות יוצרים ומי שיפר זאת, עלול לעמוד לדין ולהידרש לפיצוי ע"ס 10,000 - 20,000 ש"ח על כל הפרה, בין אם מדובר בשימוש אישי או שימוש מסחרי. נציין בנקודה זו המלצה אחת ועובדה אחת: אם לא כתוב בצורה מפורשת שניתן להשתמש בתמונה באופן חופשי - אזי אסור להשתמש בה. קליקיט פיתוח עסקי באינטרנט פועלים באדיקות תחת תנאי חוק זכויות היוצרים ומשתמשים אך ורק בתמונות מקוריות או בתמונות שנקנו מאתרים ייעודיים למכירת תמונות - הן באתר קליקיט והן בפרויקטים של בניית אתרים ללקוחות קליקיט.

החוק מאפשר אחוז גמישות זעום לשימוש בתמונות באתרי אינטרנט וזאת לרוב תחת הגדרות משנה של "מטרות למידה", או "ביקורת". אנו ממליצים לא ליפול למלכודות אלו היות וקיימים לא מעט ארגוני זכויות יוצרים (הפועלים על פי חוק), אנשים קנטרניים אשר יגישו תביעות ואף תביעות סרק באיצטלא של הפרת זכויות יוצרים ועורכי דין אשר יבקשו לעשות לעצמם הון על חשבונכם בייצוג אותם גורמים. אין כל טעם בלקיחת סיכון מיותר של שימוש בתמונות מהאינטרנט ללא וידוא מלא שהשימוש נעשה ללא הפרת זכויות יוצרים. חשוב להבין כי גם אם שיניתים את התמונה שהורדתם מהרשת כמעט ללא היכר והעברתם את התמונה לקטגוריה הנקראת יצירה נגזרת - גם אז, במידה ולא קניתם את התמונה, אתם מפרים זכויות יוצרים. חושבים שמספיק לתת קרדיט למקור התמונה? טעות! ציון קרדיט למקור התמונה אינו מקנה זכויות שימוש בה.

דרכים לשימוש בתמונות ללא הפרת זכויות יוצרים

אז כיצד בכל זאת נוכל להשתמש בתמונות באתרי האינטרנט שאנו בונים ועבור התכנים באתרי האינטרנט שלנו? קיימות מספר דרכים פשוטות המאפשרות לכולנו לעשות שימוש בתמונות מבלי להפר זכויות יוצרים ובה בעת, להגן באמצעות זכויות יוצרים וזכויות שימוש, על התמונות בהן אנו משתמשים.

שימוש בתמונות שאנו צילמנו: לכולנו מכשיר טלפון סלולרי ולכל טלפון סלולרי מצלמה באיכות צילום כזו או אחרת. לא צריך לעבור לימודי צילום ואין אפילו צורך להיות צלם מוכשר על מנת לבצע סדרות צילומי נוף, פורטרטים ודומם בכל מצלמה. קחו למשל את התמונות שצילמתי במו עצמי והנה - לחצו כאן להורדה ושימו לב: אני נותן את הסכמתי לכולם לעשות בתמונות אלו כל שימוש ומוותר על זכויות היוצרים שלי בהן.

שימוש בתמונות שצילמו עבורנו: בין אם שכרתם צלם שיצלם עבורכם תמונות לשימוש באתר האינטרנט שלכם ובין אם ביקשתם מחברים לצלם עבורכם בחינם - בקשו מהם לחתום על מסמך קצר המסמיך אתכם לעשות שימוש בתמונות אלו בעת בניית האתר או הזנת תכנים לתוכו. פעולה זו הינה לגיטימית ותאפשר לכם לפעול ללא חשש מהפרת זכויות יוצרים.

פנייה ישירה לבעלי התמונות: מצאתם ברשת תמונה אחת ויחידה שהיא - היא תמצית ולב הדבר שחיפשתם. על תמונה זו חלות כאמור זכויות יוצרים של מי שצילם אותה. אין כל מניעה שתיצרו קשר באימייל, בטלפון ואף במכתב לבעלי זכויות היוצרים על התמונה ותבקשו את רשותם לעשות בה שימוש באתר האינטרנט שלכם. יכול להיות שתקבלו תשובה שלילית, אך באותה מידה ייתכן שתקבלו גם תשובה חיובית, ייתכן שתתבקשו לשלם עבור השימוש בתמונה, יתכן שתתבקשו רק לציין קרדיט לתמונה - אך כל עוד קיבלתם אישור כתוב מבעלי זכויות היוצרים על התמונה לעשות בה שימוש, אתם מכוסים מבחינת החוק.

שימוש בתמונות בעלות רישיון שימוש חופשי: מספר אתרים מספק מגוון די רחב של תמונות חופשיות לשימוש, ללא חשש להפרת זכויות יוצרים עקב השימוש בהן. בין אתרים אלו ניתן למצוא את PixaBay אשר כולל תמונות, אילוסטרציות ווקטורים והכל בחינם. אתר DreamsTime בו ניתן למצוא תמונות חינמיות וגם תמונות לקנייה במחיר של פחות משקל אחד. אתר חינמי נוסף לתמונות הוא Unsplash אך למרות שיכולות החיפוש בו מוגבלות, הוא מציג תמונות חינמיות באיכות גבוהה. עוד אתר חינמי להורדת תמונות, הוא אתר Life of Pix המקשר גם לאתר הורדת סרטוני וידאו חינמיים, אך ההיצע שלו יחסית קטן והוא לא ניחן ביכולות חיפוש. שימו לב: בחלק מהאתרים קיימת דרישה לשמירה על הזכות המוסרית של התמונות ה"חינמיות" המוצעות בהן להורדה חופשית. במצב זה יש לציין קרדיט למקור התמונה אחרת זוהי הפרת הזכויות המוסריות של בעלי התמונות הללו. 

רכישת תמונות לשימוש באתר: כלו כל הקיצים ולא מצאתם אפשרות להשתמש בתמונות חינמיות. אתרים רבים מציעים תמונות אותן ניתן לרכוש על מנת לעשות בהן שימוש פרטי ומסחרי. אחד האתרם המוכרים ביותר בתחום זה הינו אתר Istock Photo אשר ככל הנראה הוא בעל ההיצע הגדול ביותר לתמונות, אילוסטרציות, וקטורים והנפשות. המודל העסקי של Istock פועל על פי שיטת נקודות קרדיט: לכל תמונה מוגדר שוויה בנקודות כאשר גדלים שונים של התמונה מתומחרים בשווי נקודות שונה. על מנת לרכוש תמונה, יש צורך קודם לכן לרכוש חבילת נקודות כאשר חבילה של 18 נקודות קרדיט עולה כ- 170$ ויכולה להספיק לכ-10 תמונות. מודל עסקי שונה ניתן למצוא באתר Dollar Photo Club אשר מוכר תמונות בעלות של 1$ בלבד לכל תמונה באתר, אך כדי לעשות כן, יש לבצע הרשמה אשר תגבה מכם 10$ (ותאפשר הורדת 10 תמונות). ההרשמה היא לחברות במועדון והגבייה היא חודשית. במידה וכמות ההורדות שלכם עולה על 10 בחודש, כל תמונה נוספת שתרכשו עד לחיוב החודשי הבא תהיה בעלות של 1$. ניתן להפסיק את החברות והחיוב החודשי בכל עת וזכויות ההורדה נשמרות עד למיצוי הסכום שהצטבר.

מאמרים נוספים בתחום בניית אתרים

בניית אתרים - הנגשת אתרי אינטרנט לבעלי מוגבלויות
שני, 09 מרס 2015
בניית אתרים - הנגשת אתרי אינטרנט לבעלי מוגבלויות: בשנת 1998 נחקק החוק לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ומאז הוא משמש כבסיס החוק לזכויות אנשים בעלי מוגבלות, ממנו נובעות תקנות שונות. אחת מתקנות... קרא עוד...
SEF - שמות דומיין קצרים בעברית לאתרים ישראליים
שלישי, 23 ספטמבר 2014
SEF - שמות דומיין קצרים בעברית לאתרים ישראליים: במאמר זה נעסוק בכתובות URL קצרות - בעברית. בכתובות URL הכוונה הינה לשמות דומיין - שמות מתחם, נושא הקשור לתחום קידום אתרים מההיבט של כתובות דפים... קרא עוד...
בניית אתר - עבודה מול לקוחות, קשיים ופתרונות
ראשון, 16 נובמבר 2014
בניית אתר - עבודה מול לקוחות, קשיים ופתרונות: בניית אתר כלשהו, בין אם מדובר בבניית אתר תדמית, בניית אתר מסחר, בניית אתר אינדקס, בניית אתר נדלן, אתר מגזין, או אתר לימודים אונליין - כוללת צמד הנעים... קרא עוד...
בניית אתרים - יתרונות הצגת סרטוני וידאו בדפי האתר
שלישי, 12 מאי 2015
בניית אתרים - יתרונות הצגת סרטוני וידאו בדפי האתר: המידע המועבר באמצעות אתר אינטרנט הוא מגוון וכולל טקסטים, תמונות, גראפיקה ווידאו. שימו לב: אתר אינטרנט אשר אינו משתמש בסרטוני וידאו כחלק... קרא עוד...
בניית אתרים - כתיבת תנאי שימוש תקפים באתר
שלישי, 14 אפריל 2015
בניית אתרים - חשיבות כתיבת תנאי שימוש תקפים באתר: כבר רבות נאמר וסופר על סינדרום "קראתי את תנאי השימוש באתר" וההסכמה האוטומטית של הגולשים המלווה את אותו מסמך משפטי דיגיטלי. אכן, רובנו לא קוראים... קרא עוד...
בניית אתרים - מנגנונים להורדת קבצים מהאתר
ראשון, 17 מאי 2015
בניית אתרים - מנגנונים להורדת קבצים מהאתר: עוד בטרם נבחן מנגנונים שנועדו לאפשר לגולשים להוריד קבצים מהאתר שלנו, עלינו להבין תחילה כי בניית אתר אינטרנט היא למעשה כתיבה של קבצים שונים בשפות... קרא עוד...
בניית אתרים - מרכיבים ביצירת פעילות גומלין עם הגולשים
חמישי, 14 מאי 2015
בניית אתרים - מרכיבים ביצירת פעילות גומלין עם הגולשים: פעילות גומלין או הידוד = אינטראקציה. עכשיו שאנחנו מדברים באותה שפה, שאלו את עצמכם מדוע יש לכם אתר אינטרנט - לא מספיק כרטיס ביקור או... קרא עוד...
בניית אתרים - עקרונות וקווים מנחים
ראשון, 14 ספטמבר 2014
בניית אתרים - עקרונות וקווים מנחים: אתר אינטרנט מוגדר כאוסף דפי אינטרנט המוצגים ברשת. בנוסף לכך, האתר מציג מידע חיוני עבור הגולש. בניית אתרים מתבצעת לצרכים שונים: אתרים פרטיים, אתרים עסקיים,... קרא עוד...
בניית אתרים - שימוש בתמונות ללא הפרת זכויות יוצרים
שלישי, 24 מרס 2015
בניית אתרים - שימוש בתמונות ללא הפרת זכויות יוצרים: התחרות בין אתרי אינטרנט על תשומת הלב של הגולש היא עצומה. שימוש בגרפיקה ובתמונות הינו חלק בלתי נפרד ואף חלק מרכזי בעיצוב אתרים ובניית אתרים,... קרא עוד...
בניית אתרים בחינם - כל הסיבות מדוע אסור ליפול בפיתוי
ראשון, 08 מרס 2015
בניית אתרים בחינם - כל הסיבות מדוע אסור ליפול בפיתוי: חיפוש בגוגל אחר הביטוי "בניית אתרים חינם" יניב אינספור תוצאות חיפוש אשר תצענה לכל דורש בניית אתר אינטרנט מבלי להוציא על כך ולו שקל אחד. נשמע... קרא עוד...
בניית אתרים עם Framework
ראשון, 02 נובמבר 2014
בניית אתרים עם Framework: אחת הדרכים לבניית אתר היא שימוש ב- Framework בתור תבנית עיצוב. Framework הינה למעשה תבנית עיצוב המותקנת באתר ג'ומלה ככל תבנית עיצוב אחרת, אך בהבדל משמעותי אחד: Framework הינו תבנית... קרא עוד...
בניית אתרים עם תבניות עיצוב מוכנות - טמפלטים
שלישי, 23 ספטמבר 2014
בניית אתרים עם תבניות עיצוב מוכנות - טמפלטים: כתיבת תבנית עיצוב - טמפלט ייחודי וייעודי לבניית אתר ג'ומלה, או אפילו אתר HTML, דורשת יכולות עיצוב גראפי וכן יכולות תכנות. כתיבת תבנית עיצוב כוללת... קרא עוד...
בניית דף נחיתה יעיל עבור קמפיין פרסום ממוקד מוצר או שירות
שבת, 30 מאי 2015
בניית דף נחיתה יעיל עבור קמפיין פרסום ממוקד מוצר או שירות: אחד המדדים העיקריים לבחינת ההצלחה של אתר אינטרנט ואולי אחד החשובים ביותר, הוא ביכולת של האתר להמיר את תנועת הגולשים בו לפעולה שתוצאתה... קרא עוד...
דפדפנים ותקינת אינטרנט
שלישי, 23 ספטמבר 2014
דפדפנים ותקינת אינטרנט: נתחיל בנושא תקינה באינטרנט מכיוון שתקינת אינטרנט משליכה באופן ישיר על הדפדפנים השונים. תקן, או סטנדרט הינו מפרט או שיטה מקובלים, ואף במקרים מסוימים מחייבים, ליישום... קרא עוד...
ניהול פרויקט בניית אתר
שלישי, 23 ספטמבר 2014
ניהול פרויקט בניית אתר: בניית אתרים היא פרויקט אינטרנט היכול להגיע לממדים עצומים. כמו בכל פרויקט, בניית אתרי אינטרנט מורכבת מיסודות בסיסיים שאליהם ניתן להוסיף אפשרויות מורחבות שיעצימו את... קרא עוד...
קבצי sitemap ו-robots
שלישי, 23 ספטמבר 2014
קבצי sitemap ו-robots: מנועי חיפוש באינטרנט, בראשם גוגל, אך לא רק, משתמשים בטכנולוגיה הקרויה אינדוקס אתרי אינטרנט, על מנת להוסיף דפי אינטרנט שונים לתוצאות החיפוש של המשתמשים במנוע. טכנולוגיית... קרא עוד...

בלוג קליקיט - פוסטים עדכניים

קליקיט ™ בניית אתרים 2006-2018