פיתוח עסקי באינטרנט

קליקיט - בניית אתרים לעסקים | אתרים תדמיתיים | אתרים למסחר | אתרים אינטראקטיביים

בניית אתרים לעסקים וארגונים

קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים כגון: בניית אתרי תדמית לבעלי עסקים ונותני שירות, בניית אתרי תדמית לעורכי דין ומקצועות צווארון לבן, אתרי תדמית למפעלים וארגונים ועוד.

בניית אתרי תדמית לעסקים וארגונים

בניית אתרי מסחר מקוון

קליקיט מתמחים בבניית אתרי חנות מקוונת לכל קשת העסקים כגון: אתרי חנות מקוונת למכירת מוצרים, חנויות אונליין למכירת מוצרים דיגיטליים, חנות מקוונת למכירת שירותים שונים, אתרי חנות מקוונת למכירת מוצרים בחו"ל.

בניית אתרי מסחר מקוון - חנויות אונליין

בניית אתרי לימודים מקוונים

קליקיט מתמחים בבניית אתרים ללימודים אונליין כגון: אתרי לימודים לקבלת תעודת הסמכה, אתרי לימודים למקצועות לבגרות, אתר E-Learning למכירת קורסים ושיעורים בתחום שוק ההון, הורות וזוגיות, פסיכומטרי, שפות ועוד.

בניית אתרי לימודין אונליין - קורסים באינטרנט

בניית אתרי מחשוב בענן

בקליקיט מעצבים מוכשרים, מנהלי פרויקטים ומתכנתים מנוסים האמונים על בניית אתר מערכת מחשוב בענן אשר ישרת באופן היעיל והרווחי ביותר את מטרות בית העסק והמוניטין שלו.

בניית אתרי ניהול מערכות מחשוב בענן

אינדקס עסקים קליקיט

בקליקיט פועל אינדקס עסקים מתקדם וחדשני הכולל, בין היתר אפשרויות פרסום מוצרים במבצע, אירועים של בית העסק ועוד. חבילת פרסום חינם ושלוש חבילות פרסום בעלות כמעט חינם!

אינדקס עסקים קליקיט

ג'ומלה - בניית אתרים לעסקים

בקליקיט מעצבים מוכשרים, מנהלי פרויקטים ומתכנתים מנוסים האמונים על בניית אתרי ג'ומלה רספונסיביים מרהיבים, תפעוליים וכאלו אשר ישרתו באופן היעיל והרווחי ביותר את מטרות בית העסק והמוניטין שלו.

בניית אתרי ג'ומלה רספונסיביים
קליקיט - ערוץ יוטיובקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בלינקדיןקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בגוגל פלוסקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בפייסבוק

אתרים תדמיתיים

בניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים
קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים.
קבלו הצעת מחיר

אתרים מסחריים

בניית אתרי מסחר אונליין - חנויות מקוונות למגוון עסקים וארגונים
קליקיט בונים אתרי מסחר אונליין - חנויות מקוונות למגוון עסקים וארגונים.
קבלו הצעת מחיר

אתרים לימודיים

בניית אתרים למכירת קורסים ושיעורים מקוונים
קליקיט מתמחים בבניית אתרים למכירת קורסים ושיעורים מקוונים.
קבלו הצעת מחיר

בניית אתרי Cloud

בניית אתרים לאחסון ושיתוף נתונים במערכות מחשבו בענן
קליקיט מתמחים בבניית אתרים לאחסון ושיתוף נתונים במערכות מחשבו בענן.
קבלו הצעת מחיר

בניית אתרי ג'ומלה

ג'ומלה - בניית אתרי תדמית, אתרי מסחר אונליין, אתרי קורסים מקוונים ואתרי מערכות מחשוב בענן
קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית, אתרי מסחר אונליין, אתרי קורסים מקוונים ואתרי מערכות מחשוב בענן - על בסיס ג'ומלה.
קבלו הצעת מחיר

אתרים רספונסיביים

בניית אתרים רספונסיביים לכל קשת העסקים והארגונים
אתר רספונסיבי מתאים את עצמו אוטומטית לתצוגה בטלפונים חכמים וטאבלטים. קליקיט מתמחים בבניית אתרים רספונסיביים לכל קשת העסקים והארגונים.
קבלו הצעת מחיר
בניית אתרים - מנגנונים להורדת קבצים מהאתרעוד בטרם נבחן מנגנונים שנועדו לאפשר לגולשים להוריד קבצים מהאתר שלנו, עלינו להבין תחילה כי בניית אתר אינטרנט היא למעשה כתיבה של קבצים שונים בשפות תכנות שונות על מנת ליצור ביניהם קשר, כך שיציגו באתר האינטרנט שלנו את התכנים שאנו רוצים. קבצים אלו שמורים בשרת אינטרנט ונקראים לפעולה כל אימת שהגולש באתר מפעיל פונקציה מסוימת. יחד עם זאת, עשוי לאפשר אתר האינטרנט לגולשים בו, להוריד למחשב ממנו הם גולשים - קבצים שונים הניתנים להורדה באתר האינטרנט שלנו. להורדת קבצים מהאתר קיימת משמעות חשובה מאד בהיבט התעבורה המוקצית לאתר האינטרנט על ידי ספק האחסון (הוסטינג), כאשר כל הורדת קובץ מהאתר מנצלת חלק יחסי (בהתאם למשקל הקובץ) ממכסת התעבורה החודשית שהוקצתה לאתר. לתעבורה באתר קשר הדוק עם דירוג האתר בגוגל, באופן שבו כאשר מזהים הזחלנים של גוגל תעבורה גבוהה באתר, כך עולה הסיכוי של האתר לקבל דירוג גבוה יותר. במאמר זה אציג מספר מנגנונים להורדת קבצים מאתר אינטרנט וכן אתייחס ליתרונות והחסרונות של מנגנונים אלו.

אם לרגע קט חשבתם שעליכם להפעיל מערכת כלשהי שתאפשר לגולשים באתר להוריד למחשב שלהם קבצים מסוימים, צדקתם וטעיתם בעת ובעונה אחת. מבולבלים? נעשה סדר: ראשית, יש לזכור כי מעבר להיבט ההשפעה על התעבורה באתר, יש לייחס חשיבות לנפח הקבצים המיועדים להורדה מהאתר. חברות אחסון אתרים מקציבות נפח אחסון מסוים עבור אתר האינטרנט שלכם, כך שכל קובץ (בין אם הוא קובץ אינטגרלי של האתר או קובץ ייעודי להורדה) מעלה את נפח האתר על גבי השרת המאחסן אותו. כעת נחלק את אפשרויות הורדת הקבצים מהאתר לשני תחומים עיקריים: הורדת קבצים מהאתר ללא מערכת ייעודית והורדת קבצים מהאתר תוך שימוש במנגנון ייעודי בר פיקוח.

הורדת קבצים מהאתר ללא מערכת ייעודית

 • הורדת תמונות מהאתר: כל תמונה הקיימת באתר האינטרנט שלכם ניתנת להורדה על ידי כל גולש שיגיע לאתר. כמובן שהדבר מנוגד להוראות החוק בנושא זכויות יוצרים בתמונות, אך טכנולוגית הדבר מתאפשר בקלות רבה על ידי שימוש בקליק הימני של העכבר על תמונה ושמירת התמונה למחשב, או פשוט יותר על ידי גרירת התמונה לתיקייה במחשב. לדפדפן כרום קיים תוסף בשם Image Downloader אשר מאפשר להוריד את כל התמונות בדף אינטרנט ולא זו בלבד, אף את קבצי הגראפיקה הכלולים בעיצוב הדף ואת כל הגראפיקה הנקראית באמצעות קבצי JAVA באותו דף.
 • הורדת דפי אינטרנט בשלמותם: אם נלך צעד אחד קדימה, נוכל לעבור מהורדת תמונה או תמונות באתר, להורדת דף אינטרנט שלם למחשב. כל דפדפן מאפשר שמירת דף אינטרנט למחשב ופעולה זו למעשה מורידה את כל תוכן הדף בתור דף HTML וכן תיקייה בעלת אותו שם כמו הדף. תיקייה זו כוללת את כל התמונות והגראפיקה של אותו דף אינטרנט. שוב - נושא זכויות היוצרים נכנס לתמונה, אך האפשרות הטכנולוגית קיימת.
 • הורדת קובץ באמצעות קישור: לעיתים נרצה לאפשר לגולשים להוריד קובץ ספציפי מהאתר - קובץ שיש לו משמעות רבה יותר מאשר הצגת תוכנו כחלק אינטגרלי של הדף. על מנת לעשות כן, יש בסף הכל להעלות את הקובץ הרצוי לשרת האחסון וליצור לו קישור מתוך דף האתר הרצוי. בדרך כלל מאפשרים בעלי אתרים הורדת קבצי PDF, DOC, XLS, PPS וכדומה, הכוללים נתונים טקסטואליים, מספריים או גראפיים אותם יורידו הגולשים למחשבם לשימוש פרטי. אציין כי גוגל יודע להציג קבצים אלו בתוצאות החיפוש, היות והזחלנים מסוגלים לקרוא את תוכן הקבצים ולאנדקס אותם כחלק מתוצאות החיפוש. דוגמא לאפשרות הורדה כזו של קבצים ניתן למצוא אצלנו באתר בקטגוריית לקוחות קליקיט ממליצים - שם תוכלו לראות אפשרות הורדה של קבצי PDF (מכתבי התודה שנשלחו לקליקיט).
שימו לב: כל אחד מן המצבים לעיל חושף בפני כל את מיקום הקבצים שלכם! מצב זה יוצר פרצת אבטחה היות וכל גורם עוין מסוגל על נקלה לזהות את התיקיות בהן מאוחסנים הקבצים ולנסות לפרוץ אליהן, או להעלות אליהן קובץ זדוני אשר יפגע באתר. ניתן ואף רצוי להגן על האתר מפני אפשרות אומללה זו, אך אחסון האתר בחברת הוסטינג מקצועית ואמינה עשוי לחסוך לכם את הטרחה.

הורדת קבצים מהאתר באמצעות מנגנון ייעודי בר פיקוח

בניגוד לתחום האפשרויות שהוצג קודם בדבר הורדת קבצים מהאתר, קיימים מנגנונים ייעודיים להורדת קבצים. מנגנונים אלו ניתנים לבקרה הן במישור החלוקה לקטגוריות הקבצים והן בדבר הבחירה אם לאפשר את הורדת הקבצים בחינם, או שהורדת הקבצים מותנית בהרשמה לאתר. המשותף לתחום האפשרויות הקודם ותחום אפשרויות זה, כרוך כמובן בהעצמת התעבורה באתר וכתוצאה אפשרית - העלאת דירוג האתר בעיני מנוע החיפוש של גוגל וכן, במגבלות הנפח הכולל שהוקצה לאתר האינטרנט שלכם בחברת האחסון. תחום נוסף הקשור להורדת קבצים מאתר אינטרנט, הוא כאשר חנות מקוונת מוכרת את הקבצים להורדה כמוצרים דיגיטליים, אך נושא זה נדון במאמר בניית אתרי מסחר מקוון. אציג כעת את שני המנגנונים הנפוצים ביותר להורדת קבצים באמצעות מנגנון ייעודי מנוהל:

1. מערכת ניהול קבצים להורדה
בניית אתר בעל מערכת ייעודית לניהול קבצים להורדה, עשויה להיות מלאכה לא פשוטה, אלא אם עושה חברת בניית האתר שימוש במערכת קיימת, כדוגמת רכיב DOCman המיועד לאתרי ג'ומלה. רכיב זה נחשב לאמין ביותר מבין יתר הרכיבים לניהול הורדת קבצים ומאפשר מספר מאפיינים חשובים:
 • ניהול קטגוריות קבצים להורדה - היות ואנו נרצה לסדר עבור הגולשים באתר את כל הקבצים אותם יוכלו להוריד באופן שייקל עליהם למצוא את הקובץ או הקבצים הרצויים, נעדיף לחלק את הקבצים לקטגוריות. באתר קליקיט למשל, מסודרים הקבצים להורדה על פי קטגוריות: עזרים לבניית אתרים, הרחבות לג'ומלה סדרה 3x, תבניות עיצוב חינם לג'ומלה 3תבניות עיצוב חינם לאתרי HTML וכן, אפליקציות Java Script לפיתוח.
 • תיאור הקבצים להורדה - נראות היא חלק בלתי נפרד מתפעול הרכיב והוא מיישם זאת באמצעות טקסט קצר וצלמית רלוונטית העשויים לעזור רבות לגולשים באתר לזהות במהרה את הקובץ או הקבצים הרלוונטיים להם ואף לדרבן או לגרות אותם להוריד קבצים נוספים. חלק מתיאור הקבצים נובע מהגדרות מערכת, כך שניתן להציג לגולשים את תאריך ההעלאה של הקובץ לשרת, תאריך העדכון שלו (אם היה) ואת משקלו.
 • הורדת קבצים מיידית / הרשמה לאתר כתנאי להורדת קבצים - את הקבצים יכולים המשתמשים להוריד למחשבם באופן מיידי, או רק לאחר שהם מבצעים הרשמה לאתר. ההרשמה לאתר כתנאי מיושמת לעיתים כאשר למשל מבקשים בעלי האתר ליצור לעצמם קהל לדיוור ניוזלטר.
 • הסתרת מיקום הקבצים בשרת - המערכת יודעת להסתיר מעיני כל (וגם מעיני הזחלנים של גוגל) את המיקום של הקבצים בשרת עליו מאוחסן האתר. הדבר חשוב לאין ערוך בהיבט אבטחת המידע ואבטחת האתר, היות ולגולש או לחבר באתר מוצג כפתור להורדת הקובץ ואין לו כל דרך לדעת מהיכן בשרת מועבר הקובץ למחשב שלו.
 • חסרון - יש לציין כי היתרונות הרשומים לעיל עולים באופן ניכר על חסרון אחד והוא, העלות הכספית הכרוכה בהטמעת מערכת זו וקונפיגורציה נכונה שלה. אם לא נתייחס לעלות הכספית כמכשול, אציין בכל זאת כי הטמעת המערכת דורשת מידה מסוימת של ידע והבנה בתכנות לאינטרנט - עובדה שאינה מיוחסת למשתמש הממוצע ועל כן, מומלץ לפנות לחברת בניית אתרים המתמחה בבניית אתר בעל מערכת ייעודית לניהול קבצים להורדה.
2. מערכת מחשוב בענן לשיתוף קבצים
מטרת בניית אתר מחשוב בענן הינה לאפשר טיפול בצרכים המורכבים של שיתוף קבצים, הורדת קבצים ועבודה משותפת על קבצים בעסקים קטנים ובינוניים, או בין ארגון מסוים לגופים המורשים מטעמו לצפות בקבצים, להוריד אותם, לערוך אותם, או לעשות בהם כל שימוש אחר. מערכת מחשוב בענן לשיתוף קבצים דורשת הגדרות שרת ייחודיות והקצאת משאבים בהתאם. מערכת מחשוב בענן יכולה להיות עצמאית או קשורה לדומיין האתר. להלן מאפיינים מרכזיים של מערכת מחשוב בענן לשיתוף קבצים:
 • פתרון כולל לאחסון, שיתוף, סנכרון ועבודה משותפת על כל הקבצים המכילים את התכנים העסקיים.
 • ארכיטקטורה מרובת משתמשים בעלת פאנל בקרה לניהול לקוח, משתמש, קבוצה וניהול תפקידים.
 • גישה מרובת פלטפורמות עם יכולת לעבודה מקוונת או לא מקוונת, ממחשב, מטלפון חכם, או מטאבלט.
 • שימור ושחזור מכל הגרסאות הקודמות של הקבצים העסקיים.
 • רשימת קבצים, צפייה בקבצים, שינוי שמות קבצים, שיתוף, הורדה ומחיקה של קבצים.
 • עידוד עבודת צוות, יעילות ואינטראקציה קבוצתית מקסימליות.
 • חלופה טובה יותר לאימייל, FTP, כונני שיתוף ברשת וזיכרון נייד.
 • עבודה משותפת מאובטחת מבוססת תיקיות עם הרשאות גישה ברמת המשתמש.
 • שיתוף מיידי של קבצים עם משתמשים פנימיים וחיצוניים באמצעות קישורים.
 • סינכרון מיידי של קובץ או תיקייה בכל תחנות העבודה והטלפונים הניידים.
 • שינויים שנעשים במצב לא מקוון מסונכרנים אוטומטית במצב מקוון.
 • פתרון סנכרון נטול סתירות לטיפול בעריכת קובץ על ידי משתמשים מרובים.

מאמרים נוספים בתחום בניית אתרים

בניית אתרים - הנגשת אתרי אינטרנט לבעלי מוגבלויות
שני, 09 מרס 2015
בניית אתרים - הנגשת אתרי אינטרנט לבעלי מוגבלויות: בשנת 1998 נחקק החוק לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ומאז הוא משמש כבסיס החוק לזכויות אנשים בעלי מוגבלות, ממנו נובעות תקנות שונות. אחת מתקנות... קרא עוד...
SEF - שמות דומיין קצרים בעברית לאתרים ישראליים
שלישי, 23 ספטמבר 2014
SEF - שמות דומיין קצרים בעברית לאתרים ישראליים: במאמר זה נעסוק בכתובות URL קצרות - בעברית. בכתובות URL הכוונה הינה לשמות דומיין - שמות מתחם, נושא הקשור לתחום קידום אתרים מההיבט של כתובות דפים... קרא עוד...
בניית אתר - עבודה מול לקוחות, קשיים ופתרונות
ראשון, 16 נובמבר 2014
בניית אתר - עבודה מול לקוחות, קשיים ופתרונות: בניית אתר כלשהו, בין אם מדובר בבניית אתר תדמית, בניית אתר מסחר, בניית אתר אינדקס, בניית אתר נדלן, אתר מגזין, או אתר לימודים אונליין - כוללת צמד הנעים... קרא עוד...
בניית אתרים - יתרונות הצגת סרטוני וידאו בדפי האתר
שלישי, 12 מאי 2015
בניית אתרים - יתרונות הצגת סרטוני וידאו בדפי האתר: המידע המועבר באמצעות אתר אינטרנט הוא מגוון וכולל טקסטים, תמונות, גראפיקה ווידאו. שימו לב: אתר אינטרנט אשר אינו משתמש בסרטוני וידאו כחלק... קרא עוד...
בניית אתרים - כתיבת תנאי שימוש תקפים באתר
שלישי, 14 אפריל 2015
בניית אתרים - חשיבות כתיבת תנאי שימוש תקפים באתר: כבר רבות נאמר וסופר על סינדרום "קראתי את תנאי השימוש באתר" וההסכמה האוטומטית של הגולשים המלווה את אותו מסמך משפטי דיגיטלי. אכן, רובנו לא קוראים... קרא עוד...
בניית אתרים - מנגנונים להורדת קבצים מהאתר
ראשון, 17 מאי 2015
בניית אתרים - מנגנונים להורדת קבצים מהאתר: עוד בטרם נבחן מנגנונים שנועדו לאפשר לגולשים להוריד קבצים מהאתר שלנו, עלינו להבין תחילה כי בניית אתר אינטרנט היא למעשה כתיבה של קבצים שונים בשפות... קרא עוד...
בניית אתרים - מרכיבים ביצירת פעילות גומלין עם הגולשים
חמישי, 14 מאי 2015
בניית אתרים - מרכיבים ביצירת פעילות גומלין עם הגולשים: פעילות גומלין או הידוד = אינטראקציה. עכשיו שאנחנו מדברים באותה שפה, שאלו את עצמכם מדוע יש לכם אתר אינטרנט - לא מספיק כרטיס ביקור או... קרא עוד...
בניית אתרים - עקרונות וקווים מנחים
ראשון, 14 ספטמבר 2014
בניית אתרים - עקרונות וקווים מנחים: אתר אינטרנט מוגדר כאוסף דפי אינטרנט המוצגים ברשת. בנוסף לכך, האתר מציג מידע חיוני עבור הגולש. בניית אתרים מתבצעת לצרכים שונים: אתרים פרטיים, אתרים עסקיים,... קרא עוד...
בניית אתרים - שימוש בתמונות ללא הפרת זכויות יוצרים
שלישי, 24 מרס 2015
בניית אתרים - שימוש בתמונות ללא הפרת זכויות יוצרים: התחרות בין אתרי אינטרנט על תשומת הלב של הגולש היא עצומה. שימוש בגרפיקה ובתמונות הינו חלק בלתי נפרד ואף חלק מרכזי בעיצוב אתרים ובניית אתרים,... קרא עוד...
בניית אתרים בחינם - כל הסיבות מדוע אסור ליפול בפיתוי
ראשון, 08 מרס 2015
בניית אתרים בחינם - כל הסיבות מדוע אסור ליפול בפיתוי: חיפוש בגוגל אחר הביטוי "בניית אתרים חינם" יניב אינספור תוצאות חיפוש אשר תצענה לכל דורש בניית אתר אינטרנט מבלי להוציא על כך ולו שקל אחד. נשמע... קרא עוד...
בניית אתרים עם Framework
ראשון, 02 נובמבר 2014
בניית אתרים עם Framework: אחת הדרכים לבניית אתר היא שימוש ב- Framework בתור תבנית עיצוב. Framework הינה למעשה תבנית עיצוב המותקנת באתר ג'ומלה ככל תבנית עיצוב אחרת, אך בהבדל משמעותי אחד: Framework הינו תבנית... קרא עוד...
בניית אתרים עם תבניות עיצוב מוכנות - טמפלטים
שלישי, 23 ספטמבר 2014
בניית אתרים עם תבניות עיצוב מוכנות - טמפלטים: כתיבת תבנית עיצוב - טמפלט ייחודי וייעודי לבניית אתר ג'ומלה, או אפילו אתר HTML, דורשת יכולות עיצוב גראפי וכן יכולות תכנות. כתיבת תבנית עיצוב כוללת... קרא עוד...
בניית דף נחיתה יעיל עבור קמפיין פרסום ממוקד מוצר או שירות
שבת, 30 מאי 2015
בניית דף נחיתה יעיל עבור קמפיין פרסום ממוקד מוצר או שירות: אחד המדדים העיקריים לבחינת ההצלחה של אתר אינטרנט ואולי אחד החשובים ביותר, הוא ביכולת של האתר להמיר את תנועת הגולשים בו לפעולה שתוצאתה... קרא עוד...
דפדפנים ותקינת אינטרנט
שלישי, 23 ספטמבר 2014
דפדפנים ותקינת אינטרנט: נתחיל בנושא תקינה באינטרנט מכיוון שתקינת אינטרנט משליכה באופן ישיר על הדפדפנים השונים. תקן, או סטנדרט הינו מפרט או שיטה מקובלים, ואף במקרים מסוימים מחייבים, ליישום... קרא עוד...
ניהול פרויקט בניית אתר
שלישי, 23 ספטמבר 2014
ניהול פרויקט בניית אתר: בניית אתרים היא פרויקט אינטרנט היכול להגיע לממדים עצומים. כמו בכל פרויקט, בניית אתרי אינטרנט מורכבת מיסודות בסיסיים שאליהם ניתן להוסיף אפשרויות מורחבות שיעצימו את... קרא עוד...
קבצי sitemap ו-robots
שלישי, 23 ספטמבר 2014
קבצי sitemap ו-robots: מנועי חיפוש באינטרנט, בראשם גוגל, אך לא רק, משתמשים בטכנולוגיה הקרויה אינדוקס אתרי אינטרנט, על מנת להוסיף דפי אינטרנט שונים לתוצאות החיפוש של המשתמשים במנוע. טכנולוגיית... קרא עוד...

בלוג קליקיט - פוסטים עדכניים

קליקיט ™ בניית אתרים 2006-2018