פיתוח עסקי באינטרנט

קליקיט - בניית אתרים לעסקים | אתרים תדמיתיים | אתרים למסחר | אתרים אינטראקטיביים

בניית אתרים לעסקים וארגונים

קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים כגון: בניית אתרי תדמית לבעלי עסקים ונותני שירות, בניית אתרי תדמית לעורכי דין ומקצועות צווארון לבן, אתרי תדמית למפעלים וארגונים ועוד.

בניית אתרי תדמית לעסקים וארגונים

בניית אתרי מסחר מקוון

קליקיט מתמחים בבניית אתרי חנות מקוונת לכל קשת העסקים כגון: אתרי חנות מקוונת למכירת מוצרים, חנויות אונליין למכירת מוצרים דיגיטליים, חנות מקוונת למכירת שירותים שונים, אתרי חנות מקוונת למכירת מוצרים בחו"ל.

בניית אתרי מסחר מקוון - חנויות אונליין

בניית אתרי לימודים מקוונים

קליקיט מתמחים בבניית אתרים ללימודים אונליין כגון: אתרי לימודים לקבלת תעודת הסמכה, אתרי לימודים למקצועות לבגרות, אתר E-Learning למכירת קורסים ושיעורים בתחום שוק ההון, הורות וזוגיות, פסיכומטרי, שפות ועוד.

בניית אתרי לימודין אונליין - קורסים באינטרנט

בניית אתרי מחשוב בענן

בקליקיט מעצבים מוכשרים, מנהלי פרויקטים ומתכנתים מנוסים האמונים על בניית אתר מערכת מחשוב בענן אשר ישרת באופן היעיל והרווחי ביותר את מטרות בית העסק והמוניטין שלו.

בניית אתרי ניהול מערכות מחשוב בענן

אינדקס עסקים קליקיט

בקליקיט פועל אינדקס עסקים מתקדם וחדשני הכולל, בין היתר אפשרויות פרסום מוצרים במבצע, אירועים של בית העסק ועוד. חבילת פרסום חינם ושלוש חבילות פרסום בעלות כמעט חינם!

אינדקס עסקים קליקיט

ג'ומלה - בניית אתרים לעסקים

בקליקיט מעצבים מוכשרים, מנהלי פרויקטים ומתכנתים מנוסים האמונים על בניית אתרי ג'ומלה רספונסיביים מרהיבים, תפעוליים וכאלו אשר ישרתו באופן היעיל והרווחי ביותר את מטרות בית העסק והמוניטין שלו.

בניית אתרי ג'ומלה רספונסיביים
קליקיט - ערוץ יוטיובקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בלינקדיןקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בגוגל פלוסקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בפייסבוק

אתרים תדמיתיים

בניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים
קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים.
קבלו הצעת מחיר

אתרים מסחריים

בניית אתרי מסחר אונליין - חנויות מקוונות למגוון עסקים וארגונים
קליקיט בונים אתרי מסחר אונליין - חנויות מקוונות למגוון עסקים וארגונים.
קבלו הצעת מחיר

אתרים לימודיים

בניית אתרים למכירת קורסים ושיעורים מקוונים
קליקיט מתמחים בבניית אתרים למכירת קורסים ושיעורים מקוונים.
קבלו הצעת מחיר

בניית אתרי Cloud

בניית אתרים לאחסון ושיתוף נתונים במערכות מחשבו בענן
קליקיט מתמחים בבניית אתרים לאחסון ושיתוף נתונים במערכות מחשבו בענן.
קבלו הצעת מחיר

בניית אתרי ג'ומלה

ג'ומלה - בניית אתרי תדמית, אתרי מסחר אונליין, אתרי קורסים מקוונים ואתרי מערכות מחשוב בענן
קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית, אתרי מסחר אונליין, אתרי קורסים מקוונים ואתרי מערכות מחשוב בענן - על בסיס ג'ומלה.
קבלו הצעת מחיר

אתרים רספונסיביים

בניית אתרים רספונסיביים לכל קשת העסקים והארגונים
אתר רספונסיבי מתאים את עצמו אוטומטית לתצוגה בטלפונים חכמים וטאבלטים. קליקיט מתמחים בבניית אתרים רספונסיביים לכל קשת העסקים והארגונים.
קבלו הצעת מחיר
בניית אתרים - עבודה מול לקוחותבניית אתר כלשהו, בין אם מדובר בבניית אתר תדמית, בניית אתר מסחר, בניית אתר אינדקס, בניית אתר נדלן, אתר מגזין, או אתר לימודים אונליין - כוללת צמד הנעים ב"ריקוד" טנגו זהיר ומורכב: בונה האתר והלקוח. ריקוד מורכב זה מתחיל, כמו כל ריקוד, בהצעה או הזמנה ובהסכמה של שני הצדדים לחוג סביב עד שה- Fat lady sings... במאמר זה נדון באינטראקציות השונות המתרחשות תוך כדי ריקוד הזוג על רחבת הריקודים, הלא היא זירת האינטרנט. נציין, כי למרות שקיימים אינפסור היבטים לריקוד מורכב זה, אנו נתמקד כאן במישורים הבוערים, אותן חווים בדרך כלל מי שעוסקים זמן רב בתחום ומתפרנסים מפרויקטים של בניית אתרים. כמו כן נדגיש, כי נקודת המוצא שלנו בכתיבת מאמר זה, הינה בהנחה כי כדוגמת חברת קליקיט פיתוח עסקי באינטרנט, חברות אחרות ועסקי בניית אתרים אחרים, נוהגים בלקוחותיהם בשקיפות מלאה ומספקים להם מוצר סופי המותאם אישית לדרישותיהם וצרכיהם, הן האסתטיים והן התפעוליים.

שלב השיווק העצמי ושיחת תיאום הציפיות הראשונית הינם שלבי מפתח קריטי בהתקשרות העסקית בין הלקוח לחברת בניית האתרים. במישור זה פועל כל אדם המייצג את עצמו ואת תחום עיסוקו באופן המתאים והנוח לו ביותר, במטרה להביא את הלקוח להבנה הבסיסית שהוא הגיע למקום הנכון לצרכיו ודרישותיו ושאנו כבוני אתרים, מסוגלים ורוצים לתת בידו את אתר האינטרנט הטוב והמתאים ביותר למימוש צרכים ודרישות אלו - על סמך מיטב כשרוננו וניסיוננו בתחום בניית אתרים.

הצעת מחיר

הקושי הראשון בעבודה מול לקוח בניית אתר, הינו בהגשת הצעת מחיר הוגנת לבניית האתר. ומהי הצעת מחיר הוגנת? הצעת מחיר הוגנת לבניית אתר מהווה מסמך גילוי נאות והיא מורכבת משלושה חלקים עיקריים: תנאי עבודה, תמחור, תנאי תשלום:
  • סעיף תנאי העבודה - צריך לכלול באופן מתומצת וברור את כל ההיבטים המקצועיים והמשפטיים הכרוכים בהתקשרות הלקוח עם חברת בניית האתר: אנשי קשר, שיטת העבודה לבניית האתר, לוחות זמנים לבניית מודולים באתר, אחריות על אספקת תכני האתר ופרסומם באתר, תוספות שאינן כלולות בסעיף התמחור, ליווי ותמיכה בתום הפרויקט וכן, הגדרת חובות וזכויות בוני האתר והלקוח והסנקציות (העלולות) להינקט על ידי כל צד במידה ולא יעמוד בהן מי מהם. זהו המקום לציון הסתיגויות וקביעת גבולות: על הלקוח להבין מהן היכולות שלכם לבניית האתר ומה הוא עשוי לקבל במידה ויבחר בכם להקמת האתר שלו.
  • סעיף התמחור - תמחור פרויקט בניית האתר הוא הלב המניע את הפרויקט ומשמעותו, מעבר לתמריץ ההדדי, הרווח הכספי של חברת בניית האתר, אל מול התועלת של הלקוח. תמחור הפרויקט חייב להיות שקוף ללקוח באופן שידע בדיוק על מה הוא משלם - סעיף אחר סעיף וכן מתן אפשרות בידיו אם לבטל סעיף מסוים בהצעה או להוסיף לה סעיפים שעולים על דעתו. תמחור סעיפי בניית האתר הוא עניין אישי הנובע מגורמים כגון: ניסיון, מוניטין, מסוגלות, יצירתיות ועוד. מומלץ לאפשר הנחה מסוימת עבור ביצוע תשלום אחד בכל אמצעי תשלום. הנחה כזו אינה פוגעת ברווחיות חברת בניית האתר ויכולה לשמש כמניע לסגירת עסקה.
  • סעיף תנאי התשלום - תנאי תשלום עבור בניית אתר יכולים להתמקד בחלוקת התשלום בהתאם לעמידה בפרקי הזמן הקבועים בהצעת המחיר, או בחלוקה לתשלומים על אופן ביצוע התשלום (כרטיס אשראי, המחאות, מזומן). בכל מקרה, תנאי התשלום מחייבים הן את בוני האתר והן את הלקוח ובסגרת הצעת המחיר לבניית האתר - משמשים פרק אחרון וסוגר לתנאים המקדימים לביצוע פרויקט בניית האתר.

אפיון ועיצוב האתר

אפיון אתר האינטרנט של הלקוח הינו אבן היסוד לבניית האתר. האפיון מוגדר כתרשים סכימטי של אתר האינטרנט וכולל: תצורה כללית של דף הבית, תצורה כללית של הדפים הפנימיים, תפריט הניווט הראשי ותתי התפריטים. לעומת זאת, עיצוב האתר הינו עבודה גראפית מלאה שסופה בדרך כלל בקובץ גראפי סטאטי המציג את המסגרת הגראפית של אתר הלקוח (דף הבית ודפים פנימיים). קובץ זה הוא הבסיס לכתיבת תבנית העיצוב של האתר.

מקובל לאפשר ללקוח כשלוש סקיצות גראפיות, כאשר במידה ואין הוא מאשר אף אחת מהן, לגיטימי לחברת בניית האתר לתמחר סקיצות גראפיות נוספות. קיימים לקוחות אשר יודעים בדיוק כיצד הם רוצים שאתר האינטרנט שלהם יראה ויתופעל והעיצוב הגראפי של האתר פחות או יותר נטוע במחשבתם. לעומת זאת, קיימים לקוחות בניית אתרים אשר לא ממש יודעים מה הם רוצים... חשוב לתת ללקוחות אלו מסגרת מחשבתית שתמקד אותם ותנחה אותם בקווים כלליים ועדכניים, לקראת מבנה ופונקציונליות אתר האינטרנט שלהם. מומלץ לאפשר ללקוחות אלו לפנות לחוג מכרים כדי לקבל משובים, אך חשוב עוד יותר מצד חברת בניית האתר לקבל את המשוב מהלקוח ולפעול על פי דעת הלקוח (המגובשת) ולא לפי דעת מכלול הגורמים החיצוניים שאינם קשורים לפרויקט בניית האתר.

חשוב להבהיר ללקוח כי אישורו לעיצוב הגראפי וכתיבת תבנית העיצוב של האתר היא סופית וממנה מתחיל שלב בניית רכיבי האתר. לא מומלץ להיכנס לוויכוח על הלקוח אודות העיצוב הגראפי היות ועל הלקוח להיות שלם עם הנראות של אתר האינטרנט שלו. יחד עם זאת, מומלץ להסביר ללקוח כי אלמנטים מסוימים שהוא רוצה באתר שלו אינם, למשל, רלוונטיים יותר או מוגזמים (למנוע מהלקוח "לקרקס את האתר").

בניית רכיבי האתר

רכיבי האתר שתומחרו בהצעת המחיר מהווים חלק בלתי נפרד מהמסגרת העיצובית של האתר ומשמשים אבני יסוד לתפעול האתר. ברכיבי האתר הכוונה היא למשל לגלריות תמונות, חנות מקוונת, טפסי יצירת קשר, ספר אורחים, אינדקס עסקים וכדומה. לא כל הרכיבים התפעוליים באתר ניתנים לעיצוב גראפי וחשוב שהלקוח יהיה מודע לאפשרות זו, למרות שבדרך כלל הרכיבים בנויים כך שיתאימו לכל סוג של אתר.

חשוב לחלק את בניית רכיבי אתר האינטרנט של הלקוח לשלבים, באופן שבתום בניית רכיב מסוים נעדכן את הלקוח אודותיו ונאפשר לו לבחון אותו, לשאול שאלות ולהעיר הערות. אופן פעולה זה יאפשר ללקוח ללמוד את אופן פעולת הרכיבים באתר זה אחר זה, במקום את כולם בבת אחת. במידה ואתם עובדים על שרת מקומי כדוגמת XAMPP, יהיה לכם קשה לשתף את הלקוח ולכן מומלץ להשתמש בדומיין זמני או בסאב דומיין ולהעלות אליו את האתר לאחר כל שלב פיתוח, על מנת שהלקוח יוכל להתרשם ולחוות דעה.

יש לשים לב שרכיבי האתר עונים על צרכי הלקוח ועל דרישותיו ובמידת הצורך, יש לפנות למפתחי הרכיב בו בחרתם להשתמש, על מנת לקבל מהם או לרכוש התאמות אישיות.

בדיקות איכות וגמר פרויקט בניית האתר

בדיקות איכות (QA) מתבצעות בדרך כלל על ידי חברת בניית האתר. בבדיקות האיכות יכול להשתתף הלקוח ואכן, מומלץ לשתף את הלקוח בבדיקות האיכות גם אם אין לו הבנה בבנייה או תפעול אתרי אינטרנט שכן, "אורח לרגע רואה כל פגע" והלקוח יכול לראות דברים שאנו כבוני אתרים עלולים לפספס.

המלצה נוספת בנושא בדיקות האיכות, היא לאפשר פרק זמן נוסף לאחר שהאתר עובר לדומיין הקבוע שלו, בו הלקוח ומי מטעמו אשר יתפעלו את האתר, יכינו רשימה של תקלות ויעבירו אותה לחברת בניית האתר לתיקון. חשוב לנו כבוני אתרים להבין שאל לנו לשחרר את אתר הלקוח מבלי שבדיקות האיכות מחזירות תוצאה של 100%.

תמיכה טכנית וביצוע שינויים לאחר שאתר הלקוח פעיל

חברת בניית אתרים רצינית אינה נעלמת ללקוחות שלה ולוקחת אחריות מלאה גם אחרי שפרויקט בניית האתר הסתיים ואתר האינטרנט של הלקוח פעיל על הדומיין שלו. תמיכה טכנית ניתנת בדרך כלל בחינם על ידי חברת בניית האתר ומשמעותה מענה על שאלות, הדרכה על אופן פעולת רכיבים וטיפול בתקלות העולות תוך כדי עבודה.

חשוב להבהיר ללקוח כי תמיכה טכנית של חברת בניית האתר אינה חינם והיא תתומחר על פי שעות עבודה, במידה והתקלה באתר נגרמה על ידי הלקוח או מי מטעמו (בין אם זה בטעות או חלילה בכוונה)! יחד עם זאת, חברת בניית אתרים חייבת לאפשר שחזור האתר לנקודת זמן מסוימת, במידה ונגרם נזק כלשהו לאתר או לרכיב בו.

קורה לעיתים מצב בו לקוחות מבקשים שינויים באתר לאחר סיום פרויקט בניית האתר וזה לגיטימי לחלוטין ועוד יותר לגיטימי מצד הלקוח לפנות לחברה שבנתה את האתר, על פי פנייה לחברת בניית אתרים אחרת לביצוע המשימה. נקודה זו מחזירה אותנו לסעיף הצעת המחיר והעקרונות השזורים בה, כאשר דגש אחד משמעותי יותר בהיבט הנוכחי: מדובר בלקוח שלכם, לקוח לטווח ארוך - השקיעו בו ובואו לקראתו בתמחור השינוי או התוספת שהוא מבקש. שביעות רצון הלקוח תבטיח כי יבקש שינויים או תוספות נוספות בהמשך הדרך וככל שהצלחת הלקוח בתחומו תהיה גדולה יותר - מובטחת לכם, בוני אתרים, הכנסה גדולה יותר.

מאמרים נוספים בתחום בניית אתרים

בניית אתרים - הנגשת אתרי אינטרנט לבעלי מוגבלויות
שני, 09 מרס 2015
בניית אתרים - הנגשת אתרי אינטרנט לבעלי מוגבלויות: בשנת 1998 נחקק החוק לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ומאז הוא משמש כבסיס החוק לזכויות אנשים בעלי מוגבלות, ממנו נובעות תקנות שונות. אחת מתקנות... קרא עוד...
SEF - שמות דומיין קצרים בעברית לאתרים ישראליים
שלישי, 23 ספטמבר 2014
SEF - שמות דומיין קצרים בעברית לאתרים ישראליים: במאמר זה נעסוק בכתובות URL קצרות - בעברית. בכתובות URL הכוונה הינה לשמות דומיין - שמות מתחם, נושא הקשור לתחום קידום אתרים מההיבט של כתובות דפים... קרא עוד...
בניית אתר - עבודה מול לקוחות, קשיים ופתרונות
ראשון, 16 נובמבר 2014
בניית אתר - עבודה מול לקוחות, קשיים ופתרונות: בניית אתר כלשהו, בין אם מדובר בבניית אתר תדמית, בניית אתר מסחר, בניית אתר אינדקס, בניית אתר נדלן, אתר מגזין, או אתר לימודים אונליין - כוללת צמד הנעים... קרא עוד...
בניית אתרים - יתרונות הצגת סרטוני וידאו בדפי האתר
שלישי, 12 מאי 2015
בניית אתרים - יתרונות הצגת סרטוני וידאו בדפי האתר: המידע המועבר באמצעות אתר אינטרנט הוא מגוון וכולל טקסטים, תמונות, גראפיקה ווידאו. שימו לב: אתר אינטרנט אשר אינו משתמש בסרטוני וידאו כחלק... קרא עוד...
בניית אתרים - כתיבת תנאי שימוש תקפים באתר
שלישי, 14 אפריל 2015
בניית אתרים - חשיבות כתיבת תנאי שימוש תקפים באתר: כבר רבות נאמר וסופר על סינדרום "קראתי את תנאי השימוש באתר" וההסכמה האוטומטית של הגולשים המלווה את אותו מסמך משפטי דיגיטלי. אכן, רובנו לא קוראים... קרא עוד...
בניית אתרים - מנגנונים להורדת קבצים מהאתר
ראשון, 17 מאי 2015
בניית אתרים - מנגנונים להורדת קבצים מהאתר: עוד בטרם נבחן מנגנונים שנועדו לאפשר לגולשים להוריד קבצים מהאתר שלנו, עלינו להבין תחילה כי בניית אתר אינטרנט היא למעשה כתיבה של קבצים שונים בשפות... קרא עוד...
בניית אתרים - מרכיבים ביצירת פעילות גומלין עם הגולשים
חמישי, 14 מאי 2015
בניית אתרים - מרכיבים ביצירת פעילות גומלין עם הגולשים: פעילות גומלין או הידוד = אינטראקציה. עכשיו שאנחנו מדברים באותה שפה, שאלו את עצמכם מדוע יש לכם אתר אינטרנט - לא מספיק כרטיס ביקור או... קרא עוד...
בניית אתרים - עקרונות וקווים מנחים
ראשון, 14 ספטמבר 2014
בניית אתרים - עקרונות וקווים מנחים: אתר אינטרנט מוגדר כאוסף דפי אינטרנט המוצגים ברשת. בנוסף לכך, האתר מציג מידע חיוני עבור הגולש. בניית אתרים מתבצעת לצרכים שונים: אתרים פרטיים, אתרים עסקיים,... קרא עוד...
בניית אתרים - שימוש בתמונות ללא הפרת זכויות יוצרים
שלישי, 24 מרס 2015
בניית אתרים - שימוש בתמונות ללא הפרת זכויות יוצרים: התחרות בין אתרי אינטרנט על תשומת הלב של הגולש היא עצומה. שימוש בגרפיקה ובתמונות הינו חלק בלתי נפרד ואף חלק מרכזי בעיצוב אתרים ובניית אתרים,... קרא עוד...
בניית אתרים בחינם - כל הסיבות מדוע אסור ליפול בפיתוי
ראשון, 08 מרס 2015
בניית אתרים בחינם - כל הסיבות מדוע אסור ליפול בפיתוי: חיפוש בגוגל אחר הביטוי "בניית אתרים חינם" יניב אינספור תוצאות חיפוש אשר תצענה לכל דורש בניית אתר אינטרנט מבלי להוציא על כך ולו שקל אחד. נשמע... קרא עוד...
בניית אתרים עם Framework
ראשון, 02 נובמבר 2014
בניית אתרים עם Framework: אחת הדרכים לבניית אתר היא שימוש ב- Framework בתור תבנית עיצוב. Framework הינה למעשה תבנית עיצוב המותקנת באתר ג'ומלה ככל תבנית עיצוב אחרת, אך בהבדל משמעותי אחד: Framework הינו תבנית... קרא עוד...
בניית אתרים עם תבניות עיצוב מוכנות - טמפלטים
שלישי, 23 ספטמבר 2014
בניית אתרים עם תבניות עיצוב מוכנות - טמפלטים: כתיבת תבנית עיצוב - טמפלט ייחודי וייעודי לבניית אתר ג'ומלה, או אפילו אתר HTML, דורשת יכולות עיצוב גראפי וכן יכולות תכנות. כתיבת תבנית עיצוב כוללת... קרא עוד...
בניית דף נחיתה יעיל עבור קמפיין פרסום ממוקד מוצר או שירות
שבת, 30 מאי 2015
בניית דף נחיתה יעיל עבור קמפיין פרסום ממוקד מוצר או שירות: אחד המדדים העיקריים לבחינת ההצלחה של אתר אינטרנט ואולי אחד החשובים ביותר, הוא ביכולת של האתר להמיר את תנועת הגולשים בו לפעולה שתוצאתה... קרא עוד...
דפדפנים ותקינת אינטרנט
שלישי, 23 ספטמבר 2014
דפדפנים ותקינת אינטרנט: נתחיל בנושא תקינה באינטרנט מכיוון שתקינת אינטרנט משליכה באופן ישיר על הדפדפנים השונים. תקן, או סטנדרט הינו מפרט או שיטה מקובלים, ואף במקרים מסוימים מחייבים, ליישום... קרא עוד...
ניהול פרויקט בניית אתר
שלישי, 23 ספטמבר 2014
ניהול פרויקט בניית אתר: בניית אתרים היא פרויקט אינטרנט היכול להגיע לממדים עצומים. כמו בכל פרויקט, בניית אתרי אינטרנט מורכבת מיסודות בסיסיים שאליהם ניתן להוסיף אפשרויות מורחבות שיעצימו את... קרא עוד...
קבצי sitemap ו-robots
שלישי, 23 ספטמבר 2014
קבצי sitemap ו-robots: מנועי חיפוש באינטרנט, בראשם גוגל, אך לא רק, משתמשים בטכנולוגיה הקרויה אינדוקס אתרי אינטרנט, על מנת להוסיף דפי אינטרנט שונים לתוצאות החיפוש של המשתמשים במנוע. טכנולוגיית... קרא עוד...

בלוג קליקיט - פוסטים עדכניים

קליקיט ™ בניית אתרים 2006-2018