פיתוח עסקי באינטרנט

קליקיט - בניית אתרים לעסקים | אתרים תדמיתיים | אתרים למסחר | אתרים אינטראקטיביים

בניית אתרים לעסקים וארגונים

קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים כגון: בניית אתרי תדמית לבעלי עסקים ונותני שירות, בניית אתרי תדמית לעורכי דין ומקצועות צווארון לבן, אתרי תדמית למפעלים וארגונים ועוד.

בניית אתרי תדמית לעסקים וארגונים

בניית אתרי מסחר מקוון

קליקיט מתמחים בבניית אתרי חנות מקוונת לכל קשת העסקים כגון: אתרי חנות מקוונת למכירת מוצרים, חנויות אונליין למכירת מוצרים דיגיטליים, חנות מקוונת למכירת שירותים שונים, אתרי חנות מקוונת למכירת מוצרים בחו"ל.

בניית אתרי מסחר מקוון - חנויות אונליין

בניית אתרי לימודים מקוונים

קליקיט מתמחים בבניית אתרים ללימודים אונליין כגון: אתרי לימודים לקבלת תעודת הסמכה, אתרי לימודים למקצועות לבגרות, אתר E-Learning למכירת קורסים ושיעורים בתחום שוק ההון, הורות וזוגיות, פסיכומטרי, שפות ועוד.

בניית אתרי לימודין אונליין - קורסים באינטרנט

בניית אתרי מחשוב בענן

בקליקיט מעצבים מוכשרים, מנהלי פרויקטים ומתכנתים מנוסים האמונים על בניית אתר מערכת מחשוב בענן אשר ישרת באופן היעיל והרווחי ביותר את מטרות בית העסק והמוניטין שלו.

בניית אתרי ניהול מערכות מחשוב בענן

אינדקס עסקים קליקיט

בקליקיט פועל אינדקס עסקים מתקדם וחדשני הכולל, בין היתר אפשרויות פרסום מוצרים במבצע, אירועים של בית העסק ועוד. חבילת פרסום חינם ושלוש חבילות פרסום בעלות כמעט חינם!

אינדקס עסקים קליקיט

ג'ומלה - בניית אתרים לעסקים

בקליקיט מעצבים מוכשרים, מנהלי פרויקטים ומתכנתים מנוסים האמונים על בניית אתרי ג'ומלה רספונסיביים מרהיבים, תפעוליים וכאלו אשר ישרתו באופן היעיל והרווחי ביותר את מטרות בית העסק והמוניטין שלו.

בניית אתרי ג'ומלה רספונסיביים
קליקיט - ערוץ יוטיובקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בלינקדיןקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בגוגל פלוסקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בפייסבוק

אתרים תדמיתיים

בניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים
קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים.
קבלו הצעת מחיר

אתרים מסחריים

בניית אתרי מסחר אונליין - חנויות מקוונות למגוון עסקים וארגונים
קליקיט בונים אתרי מסחר אונליין - חנויות מקוונות למגוון עסקים וארגונים.
קבלו הצעת מחיר

אתרים לימודיים

בניית אתרים למכירת קורסים ושיעורים מקוונים
קליקיט מתמחים בבניית אתרים למכירת קורסים ושיעורים מקוונים.
קבלו הצעת מחיר

בניית אתרי Cloud

בניית אתרים לאחסון ושיתוף נתונים במערכות מחשבו בענן
קליקיט מתמחים בבניית אתרים לאחסון ושיתוף נתונים במערכות מחשבו בענן.
קבלו הצעת מחיר

בניית אתרי ג'ומלה

ג'ומלה - בניית אתרי תדמית, אתרי מסחר אונליין, אתרי קורסים מקוונים ואתרי מערכות מחשוב בענן
קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית, אתרי מסחר אונליין, אתרי קורסים מקוונים ואתרי מערכות מחשוב בענן - על בסיס ג'ומלה.
קבלו הצעת מחיר

אתרים רספונסיביים

בניית אתרים רספונסיביים לכל קשת העסקים והארגונים
אתר רספונסיבי מתאים את עצמו אוטומטית לתצוגה בטלפונים חכמים וטאבלטים. קליקיט מתמחים בבניית אתרים רספונסיביים לכל קשת העסקים והארגונים.
קבלו הצעת מחיר
הנגשת אתרי אינטרנט לבעלי מוגבלויותבשנת 1998 נחקק החוק לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ומאז הוא משמש כבסיס החוק לזכויות אנשים בעלי מוגבלות, ממנו נובעות תקנות שונות. אחת מתקנות אלו עוסקת בהנגשת אתרי אינטרנט - כל הדרוש מאתר אינטרנט על מנת להיות נגיש לבעלי מוגבלויות. עד ליום 25 באוקטובר 2016 חייבים כל אתרי האינטרנט לעמוד בתקנות הנגישות, כאשר הקנס הצפוי לבעלי אתרים אשר לא יעמדו בתקנות הנגישות, עומד על 50,000 ש"ח ללא צורך בהוכחת נזק. כרבע מהאוכלוסיה מוגדרת כבעלת מוגבלות וציר המוגבלות באשר לשימוש באתרי אינטרנט, נע על פני הטווח של עיוורים ולקויי ראיה המשתמשים בתוכנת קורא מסך, בעלי מוגבלות מוטורית בידיים המתקשים בתפעול העכבר ובעלי לקות שמיעה הזקוקים לכותרות בעת צפיה בוידאו. חוק הנגישות לאתרי אינטרנט נועד לאפשר לבעלי המוגבלויות להשתמש באתרים באופן המותאם למוגבלות ממנה הם סובלים, אך ללא הפרעה או שיבוש השימוש למי שאינם מוגבלים. את ההנחיות לנגישות תכנים באינטרנט ניתן למצוא באתר W3C.

תקנות נגישות אתרי אינטרנט חלות על כל אתר הנותן שרות ציבורי או נותן מידע אדות השירות לציבור, כאשר מידע כולל את כל המידע המועבר על ידי האתר, בין אם הוא טקסטואלי, גראפי או אינטראקטיבי. שתי רמות הנגשה הוגדרו על ידי המחוקק: רמה A, רמה AA (רמת נגישות גבוהה יותר שהחל בעיקר על אתרי רשויות ציבוריות). בדיקות הנגישות תתבצענה ברמת נגישות AA - משמעות הדבר היא שיש לעמוד בכל הקריטריונים ברמה A וברמה AA (אלא אם התקבל פטור מביצוע התאמה מסוימת בשל מגבלה טכנולוגית). מי שקיבלו פטור מהתאמות נגישות באינטרנט בשל נטל כבד מדי לפי תקנה ספציפית, יעמדו ברמת נגישות A בלבד. להמחשת המושג "אתר נגיש", להלן דוגמאות: האתר ייבנה כך שיאפשר שימוש בטכנולוגיות מסייעות כגון מסך ברייל לעיוורים, האתר יאפשר דילוג לאזורים העיקריים של האתר באמצעות מקש טאב או החיצים, התכנים באתר יוזנו תוך שימוש בכותרות (H1-6) - כל אזור באתר יקבל כותרת, כל כתבה כותרת וכולי - תכנות והזנת מידע באופן היררכי אשר יאפשר לגולש עיוור לנווט ביתר קלות ולהתמצא באתר, האתר ייבנה בניגודיות צבעים ויאפשר הגדלת הטקסט שבו, כל תמונה - תיכלול גם תיאור טקסטואלי אשר יתאר את הנראה בתמונה - טקסט "ALT" - המשמעות היא שללא טקסט ALT חלופי לתמונות לא יוכל הגולש העיוור לדעת מה נראה בתמונה, כל כפתור מעוצב - לדוגמא כפתור חיפוש באתר - יש לספק לו טקסט ALT חלופי, בכל מקום בו קיימים סרטוני וידאו או קבצי שמע - הם ילווו בכתוביות או בתיאור טקסטואלי. לחצו כאן להורדת טופס בדיקות לאתר נגיש.

יש לציין כי תקנות החוק להנגשת אתרים חלות גם על החלק הרספונסיבי של האתר ובמידה והאתר מפנה אוטומטית לאתר מובייל - התקנות חלות גם עליו. יחד עם זאת, חלות התקנות גם על אתר המיועד לקהל גולשים בישראל אשר מאוחסן (הוסטינג) מחוץ לישראל וגם על דפי אינטרנט אשר נבנו על גבי פלטפורמות חינמיות לבניית אתרים.

בעד ונגד הגשת אתרים

מאז פרסום התקנות להנגשת אתרי אינטרנט, מתקיים ויכוח ער בקהילת בוני האתרים ומפתחי האפליקציות, בעד ונגד חוקי הנגישות באתרי אינטרנט ישראליים. חשוב להבין כי הויכוח אינו נוגע לזכויות בעלי מוגבלויות או בקידום האפשרויות להקל על חייהם של בעלי מוגבלויות כאלו ואחרים, אלא נוגע אך ורק במהות השינוי הארגוני והאופרטיבי אשר עתיד לחול על בעלי העסקים המתפרנסים מתחום בניית אתרים בישראל.

טיעונים בעד תקנות הנגישות באתרי אינטרנט:
 • בעלי מוגבלויות לא בחרו במוגבלות מהם הם סובלים ועל החברה המהווה את רוב האוכלוסיה לדאוג לנוחות מירבית עבור החלשים בה שלא מבחירה (שלא מבחירה שווה למשל נפגעי סמים).
 • תקני נגישות לאתרי אינטרנט פועלים כבר במדינות רבות בעולם המערבי ואין סיבה שאתרי אינטרנט ישראליים לא יישרו קו עם תקינה זו.
 • מתן נגישות באינטרנט לבעלי מוגבלויות היא אבן היסוד לשילוב אמיתי שםה בחברה ובקהילה ומהווה נדבך מרכזי ליישום פעיל של שוויון הזדמניות.
 • תקנות הנגישות לאתרי אינטרנט נוגעות בעוקר לאתרים של השירות הציבורי, קרי אתרים רשמיים של מוסדות מדינה, ארגונים וחברות המספקים מידע לציבור ורוב הסיכויים שהחוק לא יכול את התקנות על בלוגים אישיים למשל.
 • תקנות הנגישות עשויות לשפר את אתרי האינטרנט ואף לסייע בקידום החשיפה שלהם במנועי חיפוש. חלק גדול מתקנות הנגישות עוסקות בפעולות וטכניקות בניית אתרים המהוות ממילא את הבסיס הנכון לבניית אתר.
 • תחום בניית אתרי אינטרנט צפוי לעבור מהפך בזכות סינון החוצה של חובבנים או בוני אתרים בלתי מקצועיים אשר לא יהיו מסוגלים ליישם את התקנות להנגשת אתרים.
 • אינטרנט נגיש לבעלי מוגבלויות עשוי לאפשר הקצאת מקומות עבודה לבעלי מוגבלויות ולהקטין בכך את העלויות החברתיות (קצבאות נכות) הכרוכות במימון בעלי מוגבלויות.
 • בעלי מוגבלויות הינם צרכנים ככל צרכן אחר, כך שהנגשת אתרים עשויה להגדיל את צריכת המוצרים או השירותים שמציעים אותם אתרים.
 • המערך החברתי - כלכלי כבר ערוך להנגשת דרכים ושירותים לבעלי מוגבלויות, כך שהגופים הפועלים ברשת האינטרנט אינם צריכים להיות שונים ולאפשר הנגשה טכנולוגית.
 • הנגשת אתרים עשוייה לאפשר לבעלי מוגבלויות להשתלב באופן מקוון בקהילות בעלות מוגבלות דומה, למצוא בהן אוזן קשבת ואף תמיכה או עזרה וכל זאת - מבלי צורך להתנייד מחוץ לנוחות הבית.
 • פלאש אינו נגיש לבעלי מוגבלויות ראייה, אך פלאש צריך למות היות ומכשירים מבוססי IOS ממילא אינם מציגים אותו.
טיעונים נגד תקנות הנגישות באתרי אינטרנט:
 • העובדה שמדובר בחוק ולא ביוזמה חברתית (על בסיס התחשבות למשל), מעוררת תהיות באשר לחופש הביטוי ולחירות שמציע העולם המקוון. האם מוצדקת הגדלת החירות של האחד על חשבון הקטנת החירות של האחר? טענה זו מקבלת חיזוק מהעובדה שאתרי ממשלה רבים לא זו בלבד שאינם מונגשים לבעלי מוגבלויות, לא ניתן להשתמש בהם בדפדפן אחר מאשר IE.
 • לצערנו קיימים לא מעט אנשים קנטרניים ועורכי דין תאבי בצע השמחים לייצג אותם, אשר יעשו לילות כימים על מנת למצוא חריגות אתרים מתקני הנגישות ולהגיש סדרות אינסופיות של תביעות בבתי המשפט. מצב היפוטתי (אך אפשרי) זה יפגע קשות בעסקים קטנים אשר מקור מחייתם הינו באמצעות רשת האינטרנט.
 • כאשר העיתונות הכתובה אינה מחוייבת בהפקת עותקים המותאמים לבעלי מוגבלויות, כיצד ניתן לכפות זאת בחוק על בעלי אתרים?
 • התאמת אתרים לתקנות הנגישות מלווה בעלויות כספיות ולפעמים הן גבוהות: מורכבות האתר, עיצוב גראפי ייחודי עבור ניגודיות, הפקת כתוביות לסרטונים, עלויות אישורי ההנגשה מיועצי הנגשה מוסמכים וכדומה. עלויות אלו תתגלגלנה על בעלי האתרים אשר יסבלו מעלויות פיתוח גבוהות, דבר העלול ליצור מצב בו רק בעלי הון מסוגלים להקים ולהחזיק באתרי אינטרנט.
 • לא קיימת אפשרות לשלוט בתכנים אשר יועלו לאתרים על ידי גולשים, כמו למשל בפורומים. כיצד ניתן לחייב משתמש בפורום לציין תגית ALT לכל תמונה שהעלה או טקסט ALT לקישור שהציב? האם על מפעילי האתר לשאת באחריות משפטית כתוצאה מחוסר היכולת לשלוט בתכני הגולשים?
 • היכן המידתיות בענישה, כאשר על דואר ספאם הקנס הוא 1000 ש"ח והעונש על אי עמידה בתקני נגישות האתר לבעלי מוגבלויות הקנס הוא 50,000 ש"ח ללא הוכחת נזק?
 • תקנות הנגשת אתרי אינטרנט קובעות, בין היתר, כי על הטקסטים להיות קצרים וקולעים. מי אמון על בדיקה זו - בלשנים? מורים ללשון והבעה? ומדוע שטקסט לא יהיה ארוך ויכיל משפטים מורכבים בשפה גבוהה? האם על תקנות הנגישות לקבל משקל על פני עברית איכותית, על פני מקוריות ויצירתיות?
 • מדוע נכפה על בעלי אתרים לעמוד בתקנות הנגישות במקום לפתח טכנולוגיות חדשות ולשפר טכנולוגיות קיימות אשר יישרו קו עם התפתחות עולם האינטרנט? האם לא יעיל יותר לפתח אמצעים חדשים ולשפר קיימים, מאשר להשתמש בבריונות חוקתית אשר תאט את קצב התפתחות העולם המקוון ותשאיר אותו לניהול הבירוקרטים?

מאמרים נוספים בתחום בניית אתרים

בניית אתרים - הנגשת אתרי אינטרנט לבעלי מוגבלויות
שני, 09 מרס 2015
בניית אתרים - הנגשת אתרי אינטרנט לבעלי מוגבלויות: בשנת 1998 נחקק החוק לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ומאז הוא משמש כבסיס החוק לזכויות אנשים בעלי מוגבלות, ממנו נובעות תקנות שונות. אחת מתקנות... קרא עוד...
SEF - שמות דומיין קצרים בעברית לאתרים ישראליים
שלישי, 23 ספטמבר 2014
SEF - שמות דומיין קצרים בעברית לאתרים ישראליים: במאמר זה נעסוק בכתובות URL קצרות - בעברית. בכתובות URL הכוונה הינה לשמות דומיין - שמות מתחם, נושא הקשור לתחום קידום אתרים מההיבט של כתובות דפים... קרא עוד...
בניית אתר - עבודה מול לקוחות, קשיים ופתרונות
ראשון, 16 נובמבר 2014
בניית אתר - עבודה מול לקוחות, קשיים ופתרונות: בניית אתר כלשהו, בין אם מדובר בבניית אתר תדמית, בניית אתר מסחר, בניית אתר אינדקס, בניית אתר נדלן, אתר מגזין, או אתר לימודים אונליין - כוללת צמד הנעים... קרא עוד...
בניית אתרים - יתרונות הצגת סרטוני וידאו בדפי האתר
שלישי, 12 מאי 2015
בניית אתרים - יתרונות הצגת סרטוני וידאו בדפי האתר: המידע המועבר באמצעות אתר אינטרנט הוא מגוון וכולל טקסטים, תמונות, גראפיקה ווידאו. שימו לב: אתר אינטרנט אשר אינו משתמש בסרטוני וידאו כחלק... קרא עוד...
בניית אתרים - כתיבת תנאי שימוש תקפים באתר
שלישי, 14 אפריל 2015
בניית אתרים - חשיבות כתיבת תנאי שימוש תקפים באתר: כבר רבות נאמר וסופר על סינדרום "קראתי את תנאי השימוש באתר" וההסכמה האוטומטית של הגולשים המלווה את אותו מסמך משפטי דיגיטלי. אכן, רובנו לא קוראים... קרא עוד...
בניית אתרים - מנגנונים להורדת קבצים מהאתר
ראשון, 17 מאי 2015
בניית אתרים - מנגנונים להורדת קבצים מהאתר: עוד בטרם נבחן מנגנונים שנועדו לאפשר לגולשים להוריד קבצים מהאתר שלנו, עלינו להבין תחילה כי בניית אתר אינטרנט היא למעשה כתיבה של קבצים שונים בשפות... קרא עוד...
בניית אתרים - מרכיבים ביצירת פעילות גומלין עם הגולשים
חמישי, 14 מאי 2015
בניית אתרים - מרכיבים ביצירת פעילות גומלין עם הגולשים: פעילות גומלין או הידוד = אינטראקציה. עכשיו שאנחנו מדברים באותה שפה, שאלו את עצמכם מדוע יש לכם אתר אינטרנט - לא מספיק כרטיס ביקור או... קרא עוד...
בניית אתרים - עקרונות וקווים מנחים
ראשון, 14 ספטמבר 2014
בניית אתרים - עקרונות וקווים מנחים: אתר אינטרנט מוגדר כאוסף דפי אינטרנט המוצגים ברשת. בנוסף לכך, האתר מציג מידע חיוני עבור הגולש. בניית אתרים מתבצעת לצרכים שונים: אתרים פרטיים, אתרים עסקיים,... קרא עוד...
בניית אתרים - שימוש בתמונות ללא הפרת זכויות יוצרים
שלישי, 24 מרס 2015
בניית אתרים - שימוש בתמונות ללא הפרת זכויות יוצרים: התחרות בין אתרי אינטרנט על תשומת הלב של הגולש היא עצומה. שימוש בגרפיקה ובתמונות הינו חלק בלתי נפרד ואף חלק מרכזי בעיצוב אתרים ובניית אתרים,... קרא עוד...
בניית אתרים בחינם - כל הסיבות מדוע אסור ליפול בפיתוי
ראשון, 08 מרס 2015
בניית אתרים בחינם - כל הסיבות מדוע אסור ליפול בפיתוי: חיפוש בגוגל אחר הביטוי "בניית אתרים חינם" יניב אינספור תוצאות חיפוש אשר תצענה לכל דורש בניית אתר אינטרנט מבלי להוציא על כך ולו שקל אחד. נשמע... קרא עוד...
בניית אתרים עם Framework
ראשון, 02 נובמבר 2014
בניית אתרים עם Framework: אחת הדרכים לבניית אתר היא שימוש ב- Framework בתור תבנית עיצוב. Framework הינה למעשה תבנית עיצוב המותקנת באתר ג'ומלה ככל תבנית עיצוב אחרת, אך בהבדל משמעותי אחד: Framework הינו תבנית... קרא עוד...
בניית אתרים עם תבניות עיצוב מוכנות - טמפלטים
שלישי, 23 ספטמבר 2014
בניית אתרים עם תבניות עיצוב מוכנות - טמפלטים: כתיבת תבנית עיצוב - טמפלט ייחודי וייעודי לבניית אתר ג'ומלה, או אפילו אתר HTML, דורשת יכולות עיצוב גראפי וכן יכולות תכנות. כתיבת תבנית עיצוב כוללת... קרא עוד...
בניית דף נחיתה יעיל עבור קמפיין פרסום ממוקד מוצר או שירות
שבת, 30 מאי 2015
בניית דף נחיתה יעיל עבור קמפיין פרסום ממוקד מוצר או שירות: אחד המדדים העיקריים לבחינת ההצלחה של אתר אינטרנט ואולי אחד החשובים ביותר, הוא ביכולת של האתר להמיר את תנועת הגולשים בו לפעולה שתוצאתה... קרא עוד...
דפדפנים ותקינת אינטרנט
שלישי, 23 ספטמבר 2014
דפדפנים ותקינת אינטרנט: נתחיל בנושא תקינה באינטרנט מכיוון שתקינת אינטרנט משליכה באופן ישיר על הדפדפנים השונים. תקן, או סטנדרט הינו מפרט או שיטה מקובלים, ואף במקרים מסוימים מחייבים, ליישום... קרא עוד...
ניהול פרויקט בניית אתר
שלישי, 23 ספטמבר 2014
ניהול פרויקט בניית אתר: בניית אתרים היא פרויקט אינטרנט היכול להגיע לממדים עצומים. כמו בכל פרויקט, בניית אתרי אינטרנט מורכבת מיסודות בסיסיים שאליהם ניתן להוסיף אפשרויות מורחבות שיעצימו את... קרא עוד...
קבצי sitemap ו-robots
שלישי, 23 ספטמבר 2014
קבצי sitemap ו-robots: מנועי חיפוש באינטרנט, בראשם גוגל, אך לא רק, משתמשים בטכנולוגיה הקרויה אינדוקס אתרי אינטרנט, על מנת להוסיף דפי אינטרנט שונים לתוצאות החיפוש של המשתמשים במנוע. טכנולוגיית... קרא עוד...

בלוג קליקיט - פוסטים עדכניים

קליקיט ™ בניית אתרים 2006-2018