פיתוח עסקי באינטרנט

קליקיט - בניית אתרים לעסקים | אתרים תדמיתיים | אתרים למסחר | אתרים אינטראקטיביים

בניית אתרים לעסקים וארגונים

קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים כגון: בניית אתרי תדמית לבעלי עסקים ונותני שירות, בניית אתרי תדמית לעורכי דין ומקצועות צווארון לבן, אתרי תדמית למפעלים וארגונים ועוד.

בניית אתרי תדמית לעסקים וארגונים

בניית אתרי מסחר מקוון

קליקיט מתמחים בבניית אתרי חנות מקוונת לכל קשת העסקים כגון: אתרי חנות מקוונת למכירת מוצרים, חנויות אונליין למכירת מוצרים דיגיטליים, חנות מקוונת למכירת שירותים שונים, אתרי חנות מקוונת למכירת מוצרים בחו"ל.

בניית אתרי מסחר מקוון - חנויות אונליין

בניית אתרי לימודים מקוונים

קליקיט מתמחים בבניית אתרים ללימודים אונליין כגון: אתרי לימודים לקבלת תעודת הסמכה, אתרי לימודים למקצועות לבגרות, אתר E-Learning למכירת קורסים ושיעורים בתחום שוק ההון, הורות וזוגיות, פסיכומטרי, שפות ועוד.

בניית אתרי לימודין אונליין - קורסים באינטרנט

בניית אתרי מחשוב בענן

בקליקיט מעצבים מוכשרים, מנהלי פרויקטים ומתכנתים מנוסים האמונים על בניית אתר מערכת מחשוב בענן אשר ישרת באופן היעיל והרווחי ביותר את מטרות בית העסק והמוניטין שלו.

בניית אתרי ניהול מערכות מחשוב בענן

אינדקס עסקים קליקיט

בקליקיט פועל אינדקס עסקים מתקדם וחדשני הכולל, בין היתר אפשרויות פרסום מוצרים במבצע, אירועים של בית העסק ועוד. חבילת פרסום חינם ושלוש חבילות פרסום בעלות כמעט חינם!

אינדקס עסקים קליקיט

ג'ומלה - בניית אתרים לעסקים

בקליקיט מעצבים מוכשרים, מנהלי פרויקטים ומתכנתים מנוסים האמונים על בניית אתרי ג'ומלה רספונסיביים מרהיבים, תפעוליים וכאלו אשר ישרתו באופן היעיל והרווחי ביותר את מטרות בית העסק והמוניטין שלו.

בניית אתרי ג'ומלה רספונסיביים
קליקיט - ערוץ יוטיובקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בלינקדיןקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בגוגל פלוסקליקיט פיתוח עסקי באינטרנט בפייסבוק

אתרים תדמיתיים

בניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים
קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית לכל קשת העסקים והארגונים.
קבלו הצעת מחיר

אתרים מסחריים

בניית אתרי מסחר אונליין - חנויות מקוונות למגוון עסקים וארגונים
קליקיט בונים אתרי מסחר אונליין - חנויות מקוונות למגוון עסקים וארגונים.
קבלו הצעת מחיר

אתרים לימודיים

בניית אתרים למכירת קורסים ושיעורים מקוונים
קליקיט מתמחים בבניית אתרים למכירת קורסים ושיעורים מקוונים.
קבלו הצעת מחיר

בניית אתרי Cloud

בניית אתרים לאחסון ושיתוף נתונים במערכות מחשבו בענן
קליקיט מתמחים בבניית אתרים לאחסון ושיתוף נתונים במערכות מחשבו בענן.
קבלו הצעת מחיר

בניית אתרי ג'ומלה

ג'ומלה - בניית אתרי תדמית, אתרי מסחר אונליין, אתרי קורסים מקוונים ואתרי מערכות מחשוב בענן
קליקיט מתמחים בבניית אתרי תדמית, אתרי מסחר אונליין, אתרי קורסים מקוונים ואתרי מערכות מחשוב בענן - על בסיס ג'ומלה.
קבלו הצעת מחיר

אתרים רספונסיביים

בניית אתרים רספונסיביים לכל קשת העסקים והארגונים
אתר רספונסיבי מתאים את עצמו אוטומטית לתצוגה בטלפונים חכמים וטאבלטים. קליקיט מתמחים בבניית אתרים רספונסיביים לכל קשת העסקים והארגונים.
קבלו הצעת מחיר
תחום הפיתוח העסקי באינטרנט מורכב מאד ומאגד בתוכו דיסיפלינות מגוונות כגון: כלכלה ועסקים, שיווק ומסחר, טכנולוגיות web וטכנולוגיות צד שרת. דף זה מרכז מספר מאמרים בתחום פיתוח עסקי באינטרנט. המאמרים מובאים כשירות לעוסקים בתחום פיתוח עסקי בכלל ובתחום פיתוח עסקי באינטרנט בפרט.

פיתוח עסקי באינטרנט כמנוע צמיחה:

עם ההגדרות המקובלות לפיתוח עסקי ניתן לציין כי זהו תהליך שיטתי ומתמשך שמטרתו גידול, פיתוח והשבחת התוצאות העסקיות של עסק, חברה או תאגיד עסקי. פיתוח עסקי מתבטא בין היתר בנקודות התפר שבין עסקים, אסטרטגיה ושיווק. פיתוח עסקי הוא גם היכולת לפתח סל מוצרים רווחי ומגוון, היכולת לפתח נישות חדשות מול לקוחות קיימים וחדשים. פיתוח עסקי באינטרנט – העידן החדש, מהפיכה בהתהוות, הגדרה עדינה ליכולותיו של העולם המקוון האופף כל יסוד בעולמנו. הפוטנציאל העסקי הטמון בעולם האינטרנט ממומש אט אט בהצלחה על ידי מעטים, כאשר רבים אחרים מנסים ללכת בעקבותיהם. מעטים העסקים אשר נכנסו לעולם המקוון ואשר לא קצרו את פירות ההשקעה. פיתוח עסקי הוא פעולת תכנון המיועדת לשפר, ליעל, לחדש ולמקסם את ביצועי המערכות בעסק, את הגורמים המתפקדים במערכות אלו והשילוב ביניהם וזאת, בשיטתיות מובנית הרגישה לשינויים.

המשך קריאה: פיתוח עסקי באינטרנט כמנוע צמיחה

אופטימיזציה למנועי חיפוש:

מילות מפתח הן מילה או צירופי מילים אותן מספק המשתמש למנועי החיפוש בחיפושו אחר מידע כלשהוא. כל מנוע חיפוש אוגר ומחזיק נתונים לגבי אתרים שהתווספו אליו ובהתאם לנתונים אלו, מדרג את האתר ואת דפיו ביחס למילות מפתח שונות. ככל שדירוג הדף גבוה יותר, הוא יופיע במקום גבוה יותר בתוצאות החיפוש עבור מילת המפתח. את האופטימיזציה לדף באתר יש לעשות למספר מצומצם של מילים, עדיף לא יותר מאשר שלוש מילים או שלושה ביטויים. במידה ומנסים לקדם יותר מדי מילים או ביטויים, אנו עלולים לגרום לתופעה הפוכה. נטייה זו נפוצה במיוחד בדף הבית של האתר, כאשר מנסים לבצע לו אופטימיזציה עבור כל מילות המפתח הקיימות.

המשך קריאה: אופטימיזציה למנועי חיפוש

יתרונות הוספת עסק לאינדקס עסקים - אינדקס אתרים:

רשת האינטרנט מציעה מבחר עצום של אינדקסים ופורטלים בהם ניתן לפרסם עסקים ואתרי אינטרנט בתחומים שונים. חלק מהאינדקסים ייעודיים לתחום פעילות ספציפי כגון עורכי דין, שיפוצים, צימרים וכדומה וחלק מהאינדקסים הינם כלליים לכל תחומי הפעילות העסקית או הפרטית. אינדקס או מדריך עסקים, נועד לקדם עסקים באינטרנט. קידום העסק באמצעות מדריך עסקים באינטרנט הוא מהלך עסקי חכם שגם חוסך זמן בהצבת העסק בין ספקים או עסקים מובילים בתחום. הוספת העסק למדריך עסקים הינה דרך מצוינת ומומלצת לקידום מוצר או שירות ישירות לקהל ממוקד, כאשר עבור תשלום קבוע ולעיתים אף בחינם, המוצר או השירות של בית העסק ישווקו ויוצגו ללקוחות פוטנציאליים לאורך זמן רב.

המשך קריאה: הוספת עסק לאינדקס עסקים - אינדקס אתרים

כתיבת תוכן תדמיתי, שיווקי או מסחרי:

כתיבה יפה וקולחת היא תמיד נעימה לקריאה, אפילו כאשר מדובר בכתיבה טכנית... ללא ספק, על כתיבת תוכן לאתר אינטרנט להשתמש ביצירתיות ובאופן הרהוט ביותר, על מנת לאפשר לקורא לקבל מקסימום מידע במינימום מילים. יחד עם זאת, יש לציין כי אין בכך די, היות וכתיבת תוכן באינטרנט אינה מיועדת באופן בלעדי להעשרת הידע של גולש המקרי או המכוון באתר, אלא נועדה, אם כי באופן בלתי מוצהר, "לעניין" את מנועי החיפוש בתוכן הטקסטואלי המצוי באתר. מנועי חיפוש מפעילים "זחלנים" אשר תפקידם לעבור על תכנים טקסטואליים בדפי האתר, לזהות מילים וביטויי מפתח ולאנדקס את הדף בתוצאות החיפוש בהתאם לאחוז מילות המפתח הרלוונטיות בדף, לשאילתת החיפוש. לדוגמא: דף המכיל את צירוף המילים "בניית אתרים" באופן יחסי המציב את צירוף המילים הזה באחוז יחסי גבוה לשאר המילים בדף, יאונדקס על ידי גוגל תחת קטגוריית "בניית אתרים" ויוצג בתוצאות החיפוש לשאילתה "בניית אתרים".

המשך קריאה: כתיבת תוכן תדמיתי, שיווקי או מסחרי

יתרונות ניהול בלוג באתר אינטרנט עסקי:

נניח שאתם בעלי עסק ונניח שאתם משקיעים בקידום אתר האינטרנט שלכם בגוגל, מה שנקרא SEO ונניח שלא זכיתם עד כה בתוספת של אף לא לקוח אחד כתוצאה מקידום האתר, אך האתר שלכם מוצג במקומות ריאליים של דפי תוצאות החיפוש בגוגל - האם תפסיקו את קידום האתר? יתכן שהתשובה תהיה "כן", אך ברוב המקרים התשובה תהיה "לא!" וכעת, אותה שאלה, אך לגבי ניהול בלוג באתר האינטרנט שלכם. שימו לב: בעלי עסקים אשר השכילו לפתוח בלוג באתר העסק ולנהל אותו, לא יפסיקו לעשות כן גם אם לא יראו תוצאות עסקיות לבלוג, לא בטווח הקרוב ולא בטווח הרחוק. נשאלת השאלה אם כן, מהו אותו קסם של ניהול בלוג באתר עסקי, אשר מרתק את בעלי האתר ומניע אותם להמשיך להזין בו תכנים ולעדכן אותם ללא הפוגה? במאמר זה, אציג את היתרונות לניהול בלוג באתר אינטרנט עסקי וכן, מהי התועלת אשר מספק בלוג עסקי מעבר להיותו מחברת רישום מקוונת.

המשך קריאה: יתרונות ניהול בלוג באתר אינטרנט עסקי

פיתוח עסקי באמצעות דיוור ניוזלטר לחברים רשומים באתר:

אנחנו שונאים ספאם, מתעבים ספאם ונלחמים נגד ספאם ויש לנו את כל הסיבות לעשות כן: לא ביקשנו לקבל אימיילים עם הצעות לקנות דברים שאנחנו לא צריכים ולא רוצים, אין דוד רחוק בקנדה שהוריש לנו 50 מליון דולר ולא - כלות מאוקראינה זה בכלל לא הקטע שלנו בדיוק כמו שלא מתאים לנו לקנות תרופות מרשם מברזיל. מסכימים? אני בטוח שכן. אולם האם זוהי מהות הדיוור במייל - זבל זבלים? אז זהו שלא. דיוור ניוזלטר במייל לחברים רשומים באתר האינטרנט שלכם עשוי להוות בסיס לרווח כפול - הן עבורכם כבעלי האתר והן עבור החברים הרשומים באתר. במאמר זה אסביר כיצד ניתן למנף את פיתוח העסק באמצעות דיוור ניוזלטר יעיל ומעניין.

המשך קריאה: פיתוח עסקי באמצעות דיוור ניוזלטר לחברים רשומים באתר

שימוש ברשתות חברתיות:

את רעיון הרשת החברתית משייכים לפסיכולוג משנות ה-60 בשם סטנלי מילגרם מאוניברסיטת הארוורד. מילגרם הגה והוכיח את "תיאוריית חמש הקפיצות", הגורסת שניתן לחבר בין אדם אחד לאחר, ללא קשר למיקומם הגיאוגרפי או הסוציולוגי של השניים, באמצעות חמש "קפיצות", ובכך לחבר בין ששת האנשים (ולכן נקראה התיאוריה "Six degrees"). כך, לדוגמא, X מתל אביב עשוי להיות "מקושר" ל-Y הברזילאי, כיוון ש-X מכיר את Z האנגלי, שעובד עם A האמריקאי, המתכתב לעתים עם B הספרדיה, הנשואה לבן דודו הברזילאי של Y. אם נניח ש-X הוא בעל חברת סטארט-אפ, ואחד משווקי היעד שלו הוא ברזיל, ייתכן שבאמצעות שימוש באותו קו דמיוני המחבר אותו Y, הוא יכול לבקש מ-Z, שיפנה ל-A וכן הלאה, כך ש-Y ישמע על חברת הסטארט-אפ המוצלחת של X.

המשך קריאה: שימוש ברשתות חברתיות

מיקור חוץ (Outsourcing) פיתוח אתרים בחו"ל:

מהי עלות בניית אתר? מה נכלל בבניית אתר? מהי ההכשרה של מי שבונים אתרים? ומדוע בניית אתרים כל כך יקרה?... שאלות אלו ורבות נוספות עולות כאשר ניגשים לפרויקט בניית אתר אינטרנט. גם כאשר מתקבלות התשובות או לפחות רוב התשובות, עולה לא אחת שאלה נוספת החוצה את הגבול הגיאוגרפי של ארצנו הקטנטונת. שאלה זו אינה תמיד תוצאה של תסכול מהיצע בוני האתרים בישראל, מיכולותיהם ומטווח המחירים שלהם ויכולה לנבוע גם מתוך סקרנות גרידא. "ה"שאלה הנשאלת היא אם להוציא את פרויקט בניית האתר למיקור חוץ (Outsourcing - אאוטסורסינג בלעז). כאשר כל כך הרבה תעשיות מסוגים שונים מוזילות עלויות באמצעות מיקור חוץ, מדוע לא לעשות כן גם עבור פיתוח ובניית אתרים? למיקור חוץ פיתוח ובניית אתר יתרונות וחסרונות אשר אציג במאמר זה.

המשך קריאה: מיקור חוץ (Outsourcing) פיתוח אתרים בחו"ל

ניתוח פעילות אתר:

ניתוח פעולות הגולשים באתר מספקת מידע חיוני על השורה התחתונה של פעילות האתר, דורשת חישוב ערך לקוח ממוצע, ממוקדת ביחס ההמרה המצוי והרצוי, חשובה עבור עסק עם עסקאות גדולות ומעט לקוחות, חיונית עבור עסק עם עסקאות קטנות והרבה לקוחות, מבטיחה החזר מלא על ההשקעה (Return Of Investment - ROI). היסודות של ניתוח אתר אינטרנט כוללים שלוש רמות של מידע שניתן לעשות בהן שימוש:

המשך קריאה: ניתוח פעילות אתר

רכישת שם דומיין:

רישום שמות תחום נעשה על ידי ארגון האינטרנט העולמי ICANN וגופים המורשים לכך מטעמו, בישראל הגוף היחיד הרשאי והמוסמך לרשום שמות תחום הוא איגוד האינטרנט הישראלי (ISOC), מקצה שמות תחת הסיומת co.il, net.il, org.il. שם דומיין (Domain - שם מתחם) הנו צירוף של אותיות ומספרים המוקצים לשימושה של חברה, ארגון או אנשים פרטיים. שם דומיין הינו הכתובת, השם ותעודת הזהות העסקית באינטרנט. שם דומיין משמש גם לזהות שרתי דואר אלקטרוני.

המשך קריאה: רכישת שם דומיין

הוסטינג - אחסון אתרים:

אחסון אתרי אינטרנט - הוסטינג - Hosting, הינו שירות המאפשר ליחידים וארגונים לאחסן מידע, תמונות, וידאו וכל סוג תוכן אחר, שלאחר מכן תהיה אליו גישה דרך האינטרנט. שירות זה מאפשר לבעל האתר להתמקד בתוכן אתר האינטרנט שהוא יוצר, כשאת תשתיות החומרה והתוכנה הנדרשות הוא מקבל מספק שרותי אחסון. השירות הבסיסי ביותר במסגרת אחסון אתרים הוא אחסון דפי אינטרנט. את הדפים יכול בעלי האתר לטעון באמצעים סטנדרטיים, כגון FTP או ממשק ייעודי לטעינת הקבצים. כל אתר גדול המכיל מידע רב, כמו גם אתרי מסחר, זקוקים למסד נתונים כדי לאחסן את המידע.

המשך קריאה: הוסטינג - אחסון אתרים

קישורים הדדיים וקישורים ממומנים:

קישורים נכנסים / קישורים הדדיים: החלפת קישורים בין עמודים / אתרים באינטרנט הנה עניין שבשיגרה. אתר העוסק בקידום אתרים מקשר אל חברת בניית אתרים ולהיפך. שני הצדדים מרויחים הצבעת אמון ותנועת גולשים איכותית. מנועי החיפוש מתחשבים בהחלפת קישורים הדדית (אתר A מקשר לאתר B ואתר B מחזיר קישור לאתר A, לאו דווקא לאותם דפים) בעיקר כאשר המדובר באתרים בעלי נושא משותף.

המשך קריאה: קישורים הדדיים וקישורים ממומנים

אחסון אתרים: ריסלר לעומת שיתופי:

כאשר הנכם רוכשים תכנית ריסלר, למעשה אתם "עולים בדרגה" ממצב של מחזיקי אתרים בהוסטינג שיתופי, לסטטוס של מנהלי אחסון אתרים - מנהלי הוסטינג עצמאי. לפיכך, נתייחס לריסלר כמנהל אחסון אתרים, בין אם מדובר בריסלר המשתמש בתכנית ריסלר לאחסון האתרים שלו בלבד, או ריסלר המאחסן אתרים של לקוחותיו. ריסלר רוכש מחברת אחסון אתרים שטח אחסון ורוחב פס מסוימים, אותם הוא מקצה ללקוחותיו המאחסנים אצלו את אתריהם, על פי שיקול דעתו. בידי הריסלר נתונה בכל עת ההחלטה אילו חבילות אחסון להגדיר במערכת ניהול הלקוחות שלו, מאפייני אותן חבילות אחסון ומחירי חבילות אחסון אלו ללקוחותיו.

המשך קריאה: אחסון אתרים: ריסלר לעומת שיתופי

מחשוב ענן - גיבוי כל סוג מידע ממוחשב:

לא קיימים אדם או עסק השומרים נתונים על גבי מחשב אשר רוצים להתעורר לבוקר בלהות ולגלות שהדיסק במחשב התקלקל וכל המידע שעליו אבד לעולמים. איש אינו רוצה לגלות שהוא או מישהו אחר מחק (בטעות או בכוונה) את המידע והנתונים החשובים שלו מהמחשב. איש אינו רוצה לגלות שווירוס שתקף את המחשב, שינה בו נתונים או פגע בהם. גיבוי מידע ממוחשב הינו סוג של "ביטוח חובה", אשר מתבצע עבור מכלול המידע הממוחשב בארגון. בה בעת שאיש אינו רוצה להזדקק לביטוח החיים שלו, כולם רוצים להיות בטוחים שהביטוח קיים ברקע. כל ארגון, בכל סדר גודל רוצה להיות "מבוטח" באופן בו תמיד ניתן יהיה לשחזר את המידע הממוחשב שלו.

המשך קריאה: מחשוב ענן - גיבוי כל סוג מידע ממוחשב

שרתים וירטואלים - VPS:

שימוש בשרת וירטואלי (VPS) מאפשר לכם ליהנות מעלויות מופחתות עבור מערך האחסון שלכם, היות ואינכם משלמים על ניהול השרת לבדכם אלא כחלק מחבילת השכרת השרת ובשיתוף עם לקוחות נוספים השוכרים משאבים בדיוק כמוכם. שימוש בשרת וירטואלי (VPS) מיועד לצורך הפיכת ניהול האחסון של בית העסק או האדם הפרטי, לפשוט יותר. שרת וירטואלי (Virtual Machine) מאפשר הגדרה ובניית סביבת עבודה, עליה ניתן להתקין אפליקציות שרת שונות כדוגמת Firewall מתקדם או אנטי וירוס חזק במיוחד וכדומה. כמו כן, אנו לא עושים אבחנה אם הצרכים שלכם דורשים שרת אפאצ'י בסביבת Linux או שרת Windows המתאים לדרישות אתרים הבנויים בשפות ASP ו- ASP.NET. למעשה, היכולות הטכניות שלכם הן שתקבענה אילו תוכנות תותקנה על גבי השרת הוירטואלי שלכם, היות וכל VPS עומד בפני עצמו באמצעות מערכת הפעלה פרטית.

המשך קריאה: שרתים וירטואלים - VPS

יזמות עסקית באינטרנט:

האם האינטרנט יכול בעצם להוות תחליף כמעט לכל תחום בחיים ובתוך כך לשמש גם תחליף בענפי המשק השונים? האינטרנט הינו ה-כלי ה-עסקי ה-שיווקי ה-הכרחי לכל עסק. אם לאחר התמוטטות בועת ההיי טק בשנת 2000 היו יכולים בעלי העסקים הפועלים בשיטות מסורתיות לנחם את עצמם בכך שכל מה שוירטואלי, כנראה יישאר וירטואלי ואין תחליף לשיווק המסורתי, הרי שהשנים האחרונות מבהירות בצורה חד משמעית, דרך גידול עצום בהיקפי מסחר מקוון, דרך קפיצה ענקית בתקציבי פרסום אינטרקטיבי, דרך שווי חברות אינטרנטיות ענק ובעיקר דרך הגידול במספר הגולשים: אם אתה לא באינטרנט אתה לא קיים!

המשך קריאה: יזמות עסקית באינטרנט

שיווק בינלאומי באינטרנט:

שיווק באינטרנט הינו אחד הכלים המתקדמים והחשובים ביותר בעולם העסקים המודרני ליצירת מקורות הכנסה למכירת מוצרים ושירותים והן להגדלת מקורות ההכנסה הקיימים של כל עסק. במקביל לתחום השיווק באינטרנט, הולך ומתפתח תחום מקביל ולעיתים אף כקו ממשיך טבעי לפעילות השיווקית של העסק: שיווק בינלאומי באמצעות האינטרנט. קיימת נטייה לראות חברה המציגה עצמה כבעלת רשת שיווק בינלאומית, ככזו אשר פרסה סניפים, מפעלים ומשרדי שירות במקומות שונים בעולם. לעיתים נכון הדבר, בעיקר כאשר מדובר בחברות ענק או חברות גדולות. בחלק גדול מהמקרים בהם חברה או עסק משווקים מוצרים או שירותים מחוץ לגבולות ישראל, אין כל צורך בפתיחת סניפים פיזיים למכירה ושירות בחו"ל. גם עסק קטן המייצר או משווק מוצרים כחול לבן בישראל, יכול בקלות להרחיב את גבולות השיווק ולפתוח עצמו באמצעות אתר אינטרנט מתאים, לשיווק בחו"ל.

המשך קריאה: שיווק בינלאומי באינטרנט

מדריך הטרמפיסט לרשת האינטרנט האפלה:

במשך זמן רב הייתי מודע לעובדה שקיימת רשת אינטרנט הפועלת באופן מוסתר מתחת לפני האינטרנט שכולנו מכירים. רשת מוסתרת מהתצוגה של משתמשי האינטרנט הקונבנציונלי. למרות הסקרנות שלי, מעולם לא נכנסתי לתחום או עקבתי אחר ההתפתחויות בו, בעיקר בעקבות ההנחה שלי שעולם הרשת האפלה - Dark Net או Dark Web שייך לפושעים או עבריינים ובכל הכנות - מה יש לרשת האפלה להציע לי... סמים? נשק בלתי חוקי? פדופיליה? דרכונים ורשיונות מזוייפים? ממש לא כוס התה שלי. הנחה נוספת שלי הייתה שבגלל החשאיות של הרשת האפלה, יש צורך בסוג כלשהו של מיומנות טכנית או טכנולוגית כל מנת לנווט בה, או שאולי אפשר לגשת לרשת האפלה רק באמצעות קשר עם אנשי צללים מפוקפקים. בסופו של דבר גברה עלי סקרנותי והתחלתי לחקור מעט את התחום. אני חייב להודות שעד כה התבססו אצלי שתי מסקנות: האינטרנט שכולנו מכירים (Clear Net או Claer Web) הוא קצה הקרחון וכן, לרשת האפלה יכול לגשת כל אחד ללא כל כישורים טכניים, ללא הזמנה מיוחדת וללא קשר לעבריינים או פושעים.

המשך קריאה: מדריך הטרמפיסט לרשת האינטרנט האפלה

ביטקוין - המטבע הדיגיטלי:

אחרי שעברנו את "משבר" הקנייה המקוונת ובשנים האחרונות נוח לנו יותר ויותר לבצע קניות ותשלומים ברשת האינטרנט, הגיע הזמן שנתוודע לסוג תשלום נוסף - הוא התשלום במטבע הביטקוין. ביטקוין הינו מטבע דיגיטלי ופועל על יסוד טכנולוגיית עמית-לעמית (Peer-to-Peer), ללא סמכות מרכזית או סמכות בנקאית. הביטקוין שהינו חלק מהמסחר האלקטרוני ברשת האינטרנט, נוצר בשנת 2009 והוא נשמר במחשב המקומי או השרת המרוחק של המשתמש, באמצעות תוכנה הנקראת "ארנק". ניהול עסקאות על ידי טרנסאקציות ביטקוין מתבצע באופן מבוזר ומוצפן ברשת האינטרנט ואפליקציות ייעודיות. ביטקוין הוא למעשה קוד פתוח הניתן להורדה חינם על ידי כל אחד, כאשר העיצוב שלו הוא ציבורי ואיש אינו מחזיק בבעלות עליו או שולט בו. ביטקוין מאפשר שימושים מגוונים אשר לא היו יכולים להיות מתופעלים על ידי אף מערכת תשלום אחרת. משתמש חדש בביטקוין יכול להתחיל לעבוד עם המטבע מבלי צורך להבין פרטים טכניים כלשהם. לאחר התקנת ארנק ביטקוין במחשב או בטלפון נייד, הוא יפיק עבור המשתמש את כתובת ביטקוין הראשונה שלו, כאשר ניתן ליצור כתובות ביטקוין נוספות ככל שעולה הצורך. ניתן לחשוף את הכתובות הללו לחברים ולקוחות, כך שהם יכולים לשלם למשתמש, או להיפך.

המשך קריאה: ביטקוין - המטבע הדיגיטלי

קליקיט ™ בניית אתרים 2006-2018