בניית אתרים - עבודה נכונה ויעילה מול לקוחות
בניית אתר, בין אם מדובר בבניית אתר תדמית, בניית אתר מסחר, בניית אתר אינדקס, בניית אתר נדלן, אתר מגזין, או אתר לימודים אונליין - כוללת זוג ב"ריקוד" טנגו מורכב: החברה האמונה על בניית האתר והלקוח. ריקוד מורכב זה מתחיל, כמו כל ריקוד, בהצעה או הזמנה ובהסכמה בין שני הצדדים לחוג סביב עד שה- Fat lady sings... נציין, כי למרות שקיימים אינפסור היבטים לריקוד מורכב זה, אנו נתמקד כאן במישורים הקריטיים, אותם חווים בדרך כלל מי שעוסקים זמן רב בתחום בניית אתרים ומתפרנסים מפרויקטים של בניית אתרים. כמו כן נדגיש, כי חברת קליקיט פיתוח עסקי באינטרנט נוהגת בלקוחותיה בשקיפות מלאה ומספקת מוצר סופי המותאם אישית לדרישות הלקוחות וצרכיהם, הן האסתטיים והן התפעוליים.
 
שלב תיאום הציפיות הראשוני הינו שלב מפתח קריטי בהתקשרות העסקית בין הלקוח לחברת קליקיט. כלקוחות בניית אתרים - הגעתם למקום הנכון בו אנו כחברה לבניית אתרים מבינים את דרישות הנראות והתפעול של אתר התדמית או אתר החנות ואנו מסוגלים לתת בידיכם את אתר האינטרנט הטוב והמתאים ביותר למימוש הצרכים והדרישות שלכם, במטרה לייצר עבורכם רווחים כספיים באמצעות האתר.

הצעת מחיר

הצעת מחיר הוגנת לבניית אתר מהווה מסמך גילוי נאות והיא מורכבת משלושה חלקים עיקריים: תנאי עבודה, תמחור, תנאי תשלום:
  • סעיף תנאי העבודה - כולל באופן מתומצת וברור את כל ההיבטים המקצועיים והמשפטיים הכרוכים בהתקשרות הלקוח עמנו: אנשי קשר, שיטת העבודה לבניית האתר, לוחות זמנים לבניית מודולים באתר, אחריות על אספקת תכני האתר ופרסומם באתר, תוספות שאינן כלולות בסעיף התמחור, ליווי ותמיכה בתום הפרויקט וכן, הגדרת חובות וזכויות חברת קליקיט והלקוח והסנקציות (העלולות) להינקט על ידי כל צד במידה ולא יעמוד בהן מי מהם. 
  • סעיף התמחור - תמחור פרויקט בניית האתר הוא הלב המניע את הפרויקט ומשמעותו, מעבר לתמריץ ההדדי, הרווח הכספי של חברת קליקיט, אל מול התועלת ארוכת הטווח של הלקוח. תמחור הפרויקט שלנו הינו שקוף ללקוח באופן שאתם יודעים בדיוק על מה אתם משלמים - סעיף אחר סעיף וכן מתן אפשרות בידיכם לבטל סעיף מסוים בהצעה או להוסיף לה סעיפים העולים על דעתכם. תמחור סעיפי בניית האתר הוא עניין אישי הנובע מגורמים כגון: ניסיון, מוניטין, מסוגלות, יצירתיות ועוד.
  • סעיף תנאי התשלום - תנאי תשלום עבור בניית אתר מתמקדים בחלוקת התשלום בהתאם לעמידה בפרקי הזמן הקבועים בהצעת המחיר, או בחלוקה לתשלומים על אופן ביצוע התשלום (כרטיס אשראי, המחאות, מזומן). בכל מקרה, תנאי התשלום מחייבים הן את קליקיט והן את הלקוח ובמסגרת הצעת המחיר לבניית האתר - משמשים פרק אחרון וסוגר לתנאים המקדימים לביצוע פרויקט בניית האתר.

אפיון ועיצוב האתר

אפיון אתר האינטרנט של הלקוח הינו אבן היסוד שלנו לבניית האתר. האפיון מוגדר כתרשים סכימטי של אתר האינטרנט וכולל: תצורה כללית של דף הבית, תצורה כללית של הדפים הפנימיים, תפריט הניווט הראשי ותתי התפריטים. עיצוב האתר הינו עבודה גראפית מלאה שסופה בדרך כלל בקובץ גראפי סטאטי המציג את המסגרת הגראפית של אתר הלקוח (דף הבית ודפים פנימיים). קובץ זה הוא הבסיס לכתיבת תבנית העיצוב של האתר.
 
אנו נוהגים לתת בידי לקוחותינו בין שתיים לשלוש סקיצות, כאשר במידה ואין הלקוח מאשר אף אחת מהן, נתמחר סקיצות גראפיות נוספות. קיימים לקוחות אשר יודעים בדיוק כיצד הם רוצים שאתר האינטרנט שלהם יראה ויתופעל והעיצוב הגראפי של האתר פחות או יותר נטוע במחשבתם. לעומת זאת, קיימים לקוחות בניית אתרים אשר לא ממש יודעים מה הם רוצים... אנו מספקים ללקוחותינו מסגרת מחשבתית אשר תמקד אותם ותנחה אותם בקווים כלליים ועדכניים, לקראת מבנה ופונקציונליות אתר האינטרנט שלהם. חשוב לנו לקבל משובים מהלקוח ולפעול על פי דעת הלקוח (המגובשת) ולא לפי דעת גורמים חיצוניים שאינם קשורים לפרויקט בניית האתר.
 
אישור הלקוח לעיצוב הגראפי וכתיבת תבנית העיצוב של האתר היא סופית וממנה מתחיל שלב בניית רכיבי האתר. אנו דואגים להסביר ללקוח כי אלמנטים מסוימים אשר ייתכן והוא רוצה באתר שלו אינם, למשל, רלוונטיים יותר או מוגזמים (במטרה למנוע מהלקוח "לקרקס את האתר").

בניית רכיבי האתר

רכיבי האתר שתומחרו בהצעת המחיר מהווים חלק בלתי נפרד מהמסגרת התפעולית של האתר ומשמשים אבני יסוד לתפעול האתר. ברכיבי האתר הכוונה היא למשל לגלריות תמונות, חנות מקוונת, טפסי יצירת קשר, ספר אורחים, אינדקס עסקים וכדומה. לא כל הרכיבים התפעוליים באתר ניתנים לעיצוב גראפי וחשוב שהלקוח יהיה מודע לאפשרות זו, למרות שבדרך כלל הרכיבים בנויים כך שיתאימו לכל סוג של אתר.
 
אנו בחברת קליקיט מחלקים את בניית רכיבי אתר האינטרנט של הלקוח לשלבים, באופן שבתום בניית רכיב מסוים נעדכן את הלקוח אודותיו ונאפשר לו לבחון אותו, לשאול שאלות ולהעיר הערות. אופן פעולה זה מאפשר ללקוח ללמוד את אופן פעולת הרכיבים באתר זה אחר זה, במקום את כולם בבת אחת.
 
אנו נותנים דגש על כך שרכיבי האתר עונים על צרכי הלקוח ועל דרישותיו ובמידת הצורך, אנו נפנה ישירות למפתחי הרכיב בו בחרנו להשתמש, על מנת לקבל מהם או לרכוש התאמות אישיות.

בדיקות איכות וגמר פרויקט בניית האתר

בדיקות איכות (QA) מתבצעות על ידי חברת קליקיט. בבדיקות האיכות יכול הלקוח להשתתף ואכן, אנו משתפים את הלקוח בבדיקות האיכות גם אם אין לו הבנה בבנייה או תפעול אתרי אינטרנט שכן, "אורח לרגע רואה כל פגע" והלקוח יכול לראות דברים שאנו כבוני אתרים עלולים לפספס.
 
אנו גם מאפשרים ללקוח פרק זמן נוסף לאחר שהאתר עובר לדומיין הקבוע שלו, בו הלקוח ומי מטעמו אשר יתפעלו את האתר, יכינו רשימה של תקלות ויעבירו אותה אלינו לצורך ביצוע תיקונים. חשוב לנו כבוני אתרים להדגיש שאנו לא משחררים את אתר הלקוח מבלי שבדיקות האיכות מחזירות תוצאה של 100%.

תמיכה טכנית וביצוע שינויים לאחר שאתר הלקוח פעיל

קליקיט הינה חברת בניית אתרים רצינית אשר אינה נעלמת ללקוחות שלה ולוקחת אחריות מלאה גם אחרי שפרויקט בניית האתר הסתיים ואתר האינטרנט של הלקוח פעיל על הדומיין שלו. תמיכה טכנית ניתנת בדרך כלל בתשלום על ידינו ומשמעותה מענה על שאלות, הדרכה על אופן פעולת רכיבים וטיפול בתקלות העולות תוך כדי עבודה.
 
חשוב לנו להבהיר ללקוח כי התמיכה הטכנית שלנו אינה חינם והיא תתומחר על פי שעות עבודה, במידה והתקלה באתר נגרמה על ידי הלקוח או מי מטעמו (בין אם זה בטעות או חלילה בכוונה)! יחד עם זאת, אנו מאפשרים שחזור האתר לנקודת זמן מסוימת, במידה ונגרם נזק כלשהו לאתר או לרכיב בו.
 
קורה לעיתים מצב בו לקוחות מבקשים שינויים באתר לאחר סיום פרויקט בניית האתר וזה לגיטימי לחלוטין ועוד יותר לגיטימי מצד הלקוח לפנות אלינו כחברה שבנתה את האתר, על פני חברת בניית אתרים אחרת, לביצוע המשימה. אנו רואים בכם כלקוחות לטווח ארוך - אנו נשקיע בכם ונבוא לקראתכם בתמחור השינויים או התוספות שאתם מבקשים. שביעות רצונכם כלקוחות קליקיט מבטיחה לנו כי ככל שהצלחתכם בתחום העיסוק שלכם תהיה גדולה יותר - אנו כחברה לבניית אתרים נהיה מרוצים יותר.